Поради тим, хто любить багато читати.

Якщо ви любите читати багато бізнес-книг, онлайн-статей та художньої літератури, то напевно прагнете отримати максимум від прочитаного. Зі свого досвіду можу озвучити кілька підказок для тих, кому по роботі доводиться перечитувати величезна кількість електронного та друкованого текстового контенту.

 
Робіть нотатки про прочитане.Все в голові не втримаєш, а найцінніші факти, думки, цікаві статистичні дані,висловлювання або думки, озвучені персонажами книг, можуть стати в нагоді вам в майбутньому. Сюди ж варто віднести і ваше загальне враження про прочитану книгу(згодиться, якщо хтось попросить порекомендувати,  покритикувати цю книгу через деякий час).
 
Виписуйте цитати, що сподобались: це стосується не тільки ділової, але і художньої літератури. Цитати можуть стати джерелом натхнення або просто відмінною підмогою при підготовці презентацій, текстів і аналітичних статей.
 
Не читайте одночасно кілька книг. По-перше, ви ризикуєте заплутатися в  тому, що відбувається в кожній з книг (особливо стосується художньої літератури), по-друге, це схоже на одночасне поїдання відразу кількох страв. Дайте собі час “переварити”і “насолодитися смаком” прочитаного, а не прискорюйтеся просто заради того, щоб відразу “схопити” кілька “трендів.”

Складайте списки книг, які хотіли б прочитати. Туди можна заносити книги, про які ви прочитали, почули, які вам порадили колеги чи друзі. Раз на місяць заглядайте в цей список – і вибирайте 2-3 книги для прочитання в найближчі пару тижнів. А потім обов’язково купіть, візьміть в бібліотеці або у знайомих ці книги і прочитайте їх.Після прочитання викресліть прочитане зі списку. До кінця року ви зможете оцінити, наскільки багато ви читаєте і які тематики, автори, жанри вам найбільш цікаві.
 
Використовуйте прочитане як ресурс для нових ідей, проектів, змін у власному житті. Ділову літературу – як спосіб знайти нові ідеї для свого бізнесу і вирішення робочих завдань. Художню літературу – як джерело певних життєвих принципів, мотивів і пріоритетів. Публіцистику – як джерело цікавих фактів.Читайте не просто заради задоволення і відпочинку (хоча і це важливо), але і активно використовуйте те, про що дізналися з книг.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: