Породи деревини і її властивості.

Існує багато різних видів дерев, які сильно відрізняються як за зовнішнім виглядом, так і за своїми властивостями деревини. Дерево дуже широко застосовується в нашому житті. Це хороший матеріал, з якого можна робити красиві, вишукані речі, будувати і обробляти будинку, робити меблі і т.п.

Фактично, будь-яку деревину можна використовувати для виготовлення якихось речей, навіть яблуні, груші, кизил, але для широкого застосування використовують спеціальні види порід, які легше, швидше і дешевше вирощувати, мають хороші, найбільш універсальні характеристики, невибагливі до грунтів.

Для тих, хто займається виготовленням дерев’яних конструкцій або елементів, потрібно знати властивості деревини різних порід. Це дозволить не зіпсувати заготовку, зробити дерев’яну конструкцію, наприклад сходи або меблі, красивою і міцною, заощадить час і гроші на отримання бажаного результату.

Сосна – найбільш використовувана ділова деревина. Її достоїнства – легкість, досить висока міцність і дешевизна, вона росте навіть на чистому піску, а до недоліків можна віднести – сучковатість, смолистість і важкість декоративного оздоблення, хоча зараз це не проблема. На даний момент сосну можна декорувати під дорогі породи будь-якого кольору.

Ялина – в чомусь поступається, а в чому то і перевершує сосну. Вона має більш рівномірний білий колір, легше обробляється, має хороші звуковідбиваючі властивості, що дозволяє використовувати її для виготовлення акустичних систем. Але, за міцністю поступається сосні.

Береза ​​- у порівнянні з сосною, більш щільна і важка деревина. Має чисто білий колір, досить міцна, добре обробляється, легко піддається імітації під горіх, червоне і чорне дерево, що дозволяє широко використовувати її в меблевій промисловості. Як недолік можна вважати те, що вона легко колеться вздовж волокон, деформується при зміні вологості.

Вільха – дешева, м’яка деревина червонуватого кольору, має однорідну структуру, добре піддається обробці, її легко можна декорувати під горіх, морений клен, червоне дерево. До мінусів можна віднести те, що вона погано зберігається при підвищеній вологості, деревина з вільхи під час сушіння сильно деформуються, скручується. Перед тим як використовувати деревину вільхи, необхідно щоб вона повністю висохла і вилежалася протягом приблизно 2-3 років, а то й більше.

Липа – м’яка і легка деревина білого, іноді жовтуватого кольору. Легко обробляється, є хорошим теплоізолятором. Липа – кращий матеріал для вуликів, а також для різьби по дереву. Вона легко фарбується, полірується, не сколюється під час різьблення по дереву. З неї роблять сувеніри, шкатулки, застосовують для побудови авіамоделей і т.п. Селяни застосовують липу при будівництві будинків, в якості балок, вони легкі і міцні. До недоліків можна віднести те, що вона погано зберігається у вологих місцях, тобто стовпчики з неї нікчемні, на поли її теж краще не використовувати.

Бук – це тверда, крихка порода деревини, зі своєрідною цікавою світло коричневої текстурою, легко обробляється. Широко застосовується для виробництва меблів, шпоном з бука обклеюють фанеру, обробляють вироби з сосни, ялини. Недоліком є ​​те, що бук при сушінні сильно жолобиться і дає значну усушку, тому недосушений матеріал використовувати не можна.

Дуб – славиться насамперед своєю міцністю, твердістю і довговічністю. Це цінна дорога деревина, яка має гарну текстуру, з нього роблять меблі, шпоном з дуба декорують лицьові панелі, фанеру і т.п. У будівництві з дуба роблять найбільш відповідальні деталі, що несуть значні механічні навантаження (стовпи, балки тощо). Дуб довго зберігається в несприятливих умовах, не втрачаючи свою міцність. На Україні це одна з найбільш цінних порід.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 1
  1. Аноним

    иоргнн9г8г

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: