Посадка груші.

Садити грушу на нове місце можна і навесні, але переважніше це все ж робити восени. Причому, приступати до посадки краще після листопаду, але до настання заморозків. Весняної посадкою займатися треба з 20 по 30 квітня, а якщо погода дозволяє, то й раніше.

Це плодове дерево воліє суглинні, супіщані, дерново-підзолисті грунти. Середні розміри ями для посадки такі: глибина 60 см, а діаметр 120 см. На дні виритої посадкової ями добре порихліть грунт, потім вбийте кілочок, щоб верхня його частина доходила надалі до першої гілочки на стеблі рослини.

У грунт, який ви викопали, додайте добрива (компост, перегнилий гній, торф, фосфорно-калійні суміші), все ретельно перемішайте. Є думка, що мінеральні добрива (калійні і азотні) краще розміщувати в самому низу посадкової ями, щоб вони не контактували відразу з корінням, після присипати їх шаром землі, а вже потім приступати до подальших дій. Якщо на ділянці грунт кислий, то додайте ще вапно (або доломітове борошно).

Перед посадкою фахівці радять з рослини видалити листя. Пов’язано це з тим, що листя продовжуватимуть ворлоговипарення, а коренева система у рослини в цей період поки ще не функціонує в належному обсязі. Якщо ви помітили, що коріння у придбаного саджанця підсохлі, то їх слід помістити у відро з водою приблизно на 24 години. Навколо кілочка сформуйте горбок, а потім з північної сторони кілочка ставте саджанець.

Після посадки коренева шийка деревця повинна збігатися з поверхнею землі. Але спочатку у щойно посадженого саджанця коренева шийка нехай розташовується на 4 см вище землі, поступово грунтова суміш осяде. Високу посадку можна буде потім підправити, присипавши корінці землею. А ось низьку посадку підправляти складніше – доведеться піднімати деревце з пластом грунту і підсипати ще землі.

Садити молоде деревце краще з помічником. Коли ви будете ставити саджанець, розправляти його корінці в ямі, то інша людина буде присипати їх землею, важливо при цьому не залишати пустот. Потім землю слід злегка притоптати, утрамбувати. На кордоні ями сформуйте валик, щоб вийшла лунка для поливу. Відразу приступайте до поливу, під деревце зазвичай йде від двох до трьох великих відер. Полив допоможе грунті осісти, краще прилягти до кореневої системи.

Потім легенько прив’яжіть саджанець до кілка методом вісімки. Замульчуйте область навколо стволика перегноєм, тирсою або торфом шаром 7 см.

Не кладіть на дно ями свіжий гній, він довго не розкладається, що може привести до захворювання кореневої системи.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: