Садити колоновидні яблуні найкраще ранньою весною до розпускання бруньок. Але часто, виходить купити хороший саджанець восени. У такому випадку потрібно постаратися зберегти саджанець до весни. Для цього достатньо прикопати саджанець в правильному місці саду. У цьому місці взимку повинно бути досить багато снігу, а навесні не повинні застоюватися талі води. Навесні ви посадите саджанці у відповідний час, і вони за літо відмінно приживуться.

Колоновидні яблуні можна садити рядами. Це зручно і не займає багато простору. У ряді між деревцями слід дотримуватися відстань 50 см. Мінімум 30-40 см, але в цьому випадку доглядати за деревами буде не зовсім зручно. Між рядами рекомендується дотримуватися відстань 1 м або більше.

Посадкові ями потрібно готувати заздалегідь. З мінеральних добрив вносять 50 г суперфосфату і така ж кількість калійних добрив. Не завадить додати відро компосту або перегною. При посадці потрібно акуратно розправити коріння саджанця, і стежити, щоб місце щеплення знаходилося над землею. Для північних районів рекомендується посадка саджанця під кутом в 30 ° С.

Поруч з саджанцем можна вбити кілок в строго вертикальному положенні і підв’язати до нього саджанець. Кількість буде служити опорою і допоможе запобігти викривленню стовбура. Згодом, кілок можна прибрати.

Перші 2 місяці – найвідповідальніший час. Потрібно стежити за тим  щоб грунт не пересихав. Потрібно провести кілька підгодвель азотними добривами. Через 1,5-2 місяці після посадки, підгодівлю припиняйте, а поливи скоротіть. Нехай саджанець готуватися до зими.

Скороплідні сорти цілком можуть зацвісти в перший рік, але я раджу обірвати квітки, хоч і шкода це робити. Однак, в наступні роки добре сформоване деревце віддячить вас значним урожаєм.

Під час цвітіння колоновидних яблунь можна зрошувати їх цукровим сиропом для залучення бджіл. Щоб врожаї радували вас по-справжньому, треба мати на ділянці не один, а хоча б 2-3 сорти яблунь.

Вразливе місце молодих колон – зимова холоднеча. Це означає, що садівник повинен допомогти деревцям пережити зиму. У північних районах практикується висадка колонних яблунь в траншеї, які з настанням холодів заповнюють тирсою, опалим листям, насипають і притоптують сніг. Стовбур яблуні акуратно пригинають до землі і підв’язують до опор або іншим деревам. Зверху яблуньки можна додатково вкрити нетканим матеріалом.

Кілька слів потрібно сказати і про формування крони. Для колоновидною форми, це прищипка бічних пагонів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.