Пошук монет на старих дорогах.

Для новачка коп на старій дорозі за великим рахунком ні чим не відрізняється від інших місць пошуку, він ходить з металодетектором однаково в покинутому селі, в полі і на тракті. У нього поки ще не склалися конкретні уявлення про найбільш ймовірне місце знаходження монет, в цьому випадку він керується більшою мірою візуальної привабливості місцевості (великі дерева, пагорби) і легкістю ходіння (відсутність трави та сміття), але монети мають властивість потрапляти в абсолютно інших місцях. Спробуємо розібратися на яких дорогах і в якій її частині пошук буде найбільш вдалим.Пошук монет на дорогах – один з перспективних напрямків в пошуку з металошукачем. Відразу потрібно зауважити, що бувалі пошукачі не дуже-то люблять дороги, все тому, що пошук вести там дуже складно, знахідок мало і вони найчастіше в поганому стані. Більш того, грунт на дорозі дуже сильно утрамбований і копати його досить важко. Спробувати обстежити дороги можна в тому випадку, якщо у вас на прикметі немає ні чого більш цікавого, все в окрузі вибито, місцевим жителям час від часу там трапляються монети, зарослі всі поля і луки або дорога веде (проходить) близько цікавого об’єкту: зруйнована церква , каплиця, трактир, заїжджий двір, млин і т.п.

Пошук ведеться на дорогах побудованих порівняно не давно, на старих, що використовувалися в даний час і давно покинутих.

Ходити з металошукачем за сучасними дорогами – справа безперспективна, старовини там немає. Велика частина з них будувалася і відповідно використовувалася за призначенням вже в післявоєнні роки. Там попадається багато чермета, кольорового сміття, іноді проскакують радянські монети. Інтерес до них може виникнути тільки в тому випадку, якщо хтось колись знаходив на них старі монети. Вони могли туди потрапити при будівництві дороги разом з привізним грунтом. Зайве говорити, що пошук дуже важкий, використовувана дорога втрамбовується дуже сильно, не допомагає навіть дощ.

Частина сучасних доріг в силу характеру місцевості і зручності проходить в тих же місцях, що й побудовані раніше. Якщо в радянський час вона кардинально не перероблялася, то варто звернути на неї увагу. За довгі роки по ній пройшла не одна сотня возів і тисячі людей. Ймовірність втрати ними грошей досить велика. Найбільш багатими на знахідки виявляються тракти, які пов’язували в ті далекі часи одну губернію з іншого.

Багато доріг як і поселення давно згинули в часі, але їх все ж можна відшукати, вони становлять найбільший інтерес, так як вони використовувалися в старі часи, найменш засмічені і ймовірно ще не копані. Пошук таких доріг – окрема тема, тут її піднімати не будемо.

Яка б не була дорога, на кожній з них існують місця, де в першу чергу варто вести пошук. По-перше, варто обстежити, як вже зазначалося вище, місця дороги проходить поблизу дотеперішніх людних місць. По-друге ретельно прочісуємо всі підходи до переправ через річки, струмки, яри. По-третє – ходимо по ділянках доріг де вони спускаються з пагорба і піднімаються. По-четверте – можна походити поруч з дорогою в місцях примикання до них старих лісових масивів або гаїв, які використовувалися для відпочинку.

Монети попадаються в основному – потеряшки, але іноді вискакують і гаманці. При пошуку на старих дорогах, варто враховувати, що вони могли дещо змінювати своє місце розташування, тому у невеликих овражках, ложбінках або канавах варто розширювати по сторонах коло пошуку.

У цілому пошук на дорогах цікавий, іноді вискакують чудові знахідки, цікаві з точки зору рідкості і ціни. Правда буває це не часто, найчастіше предмети, особливо на дорогах, що використовуються в даний час, носять сліди пошкодження від транспорту.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: