Пошук по війні з металошукачем!

Більшість пошуковців вважають пошук по війні мало привабливим і нудним. Обгрунтовують вони це тим, що треба досить довго вибирати місце, доводитися викопувати безліч гільз перш ніж знайти щось вартісне, а найголовніше – безліч останків полеглих воїнів. Моральний аспект даного заходу з металошукачем відлякує найбільше. Однак з цим видом пошуку пов’язано не менше історичних подій, ніж з пошуком по старовині. Та й загалом, військовий пошук – це величезне поле діяльності для любителів історії.
 
Де і як шукати? 
 
Пошук по війні з металошукачем – це, можна сказати, найперше аматорське хобі з металошукачем. Роботи велися в основному молодими людьми і здійснювався не заради наживи або колекціонування боєприпасів, орденів і зброї, а скоріше заради інтересу. Тоді багато речей були ще в доброму стані.
 
Зараз ситуація докорінно змінилася. Вибрати місце для пошуку по війні з металошукачем також не складно – складніше знайти щось цінне. Безумовно, різні боєприпаси  (в основному патрони) будуть потрапляти у великій кількості, але от знайти, наприклад, цілу гвинтівку вже важкувато. Це пояснюється тим, що, по-перше, дуже багато знахідок у верхнього шару землі (близько 50 см.) вже давно викопано, а, по-друге, руйнівним впливом навколишнього середовища на військові предмети. Тому не варто дивуватися, якщо від гвинтівки Мосіна Ви знайдете один лише іржавий затвор і багнет.

З такого положення справ випливає, що шукати необхідно на досить великій глибині – від 40-50 см. Для такого пошуку існують спеціальні металошукачі – глибинники. Вони можуть нічим не відрізнятися від звичайних грунтових, окрім як глибини виявлення.
 
Що стосується конкретного місця пошуку, то тут потрібно виходити з війни, за якою він буде вестися. Найбільш популярними вважаються пошук по Великої Вітчизняної, Кримській та наполеонівських воєн. Сама, звичайно, перспективна тематика – це Велика Вітчизняна війна. Це пояснюється величезною картою бойових дій (багато з карт до того ж збереглися), широким спектром озброєння, великою кількістю солдатів з обох сторін і невеликим минулим часом.
 
Що можна знайти? 
 
При пошуку по Другій Світовій війні найчастіші знахідки – гільзи, патрони, снаряди, залишки стрічок і магазинів, рушниць і безліч металевого сміття. Залишки автоматичної зброю зустрічаються трохи рідше рушниць, так як в цілому такого типу озброєння було випущено трохи менше. Особливо у колекціонерів цінуються добре збережені екземпляри стрілецької зброї, наприклад, німецького MP40 або STG44.
 
При пошуку по Кримській війні і війні 1812 року можна знайти окремі монети, гудзики, кокарди, знаки, Венза з пагонів, Гренади з польових сумок і багато іншого, все це було загублено або втрачено солдатами. Плюси пошуку за такими війнам – набагато менше металевого сміття, так як ще не було таких масованих бойових дій (за умови, що поля битв різних епох не перетинаються).
 
Ймовірно, у кожного з пошуковців є певна мета, яку він хотів би знайти. Для тих, хто копає по війні – це найчастіше зброю та нагороди. Слід пам’ятати, що при знаходженні зброї і боєприпасів необхідно дотримуватись певних правил безпеки і законодавства.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: