Найперспеетивніше – місце, де напевно можна що-небудь знайти, це старі будинки. Бажано для пошуку знайти покинутий будинок царського будівництва. Це легко визначити по цвяхах. Цвяхи, використовувані при будівництві будинку, повинні бути не заводського виробництва, а ковані вручну.Самі ймовірні місця знаходження монет – це віконні і дверні коробки, а також внутрішні наличники. Витягніть акуратно коробки (для полегшення праці їх можна просто розпиляти) і обстежте всі дотичні поверхні. Зазвичай в таких місцях трапляються одиничні монети, але зате регулярно. Як правило, в таких місцях можна знайти монети ранньо-радянського періоду, іноді дрібне царське срібло. Крім монет знахідками будуть гудзики, пір’я від ручок, різні квитанції 30-40 років та інші предмети.

Наступним цікавим місцем є стики маткових підлогових балок. Для їх розбору краще всього використовувати бензопилу. Шансів знайти буде трохи поменше, але зате в такі місця зазвичай закладали срібні монети по декілька штук.

Якщо в будинку підлоги вже немає (а їх, як правило, сільські жителі розбирають коли бачать, що будинок закинутий), то земляна поверхня, яка під ними, насичена різними дрібними предметами. В основному це пов’язано зі старовинною російською традицією «смітити на весіллі». Дрібні монетки закочувалися між щілини і за плінтус або просто провалювалися під підлогу. Візьміть просту тріску або невеликий совок і просто злегка перекопайте шар приблизно на 20-30 см углиб. Монети ви гарантовано знайдете, причому різних епох. Починаючи від царів, і закінчуючи радянською дрібницею. Крім монет також обов’язково знайдете різні гудзики, іноді старовинні пляшки.

І ще є місце в будинках, де теж можна знайти монети. Це кути будинків. Зазвичай, при споруді будинку, в кути на фундамент закладалися монети. Або під один кут, або (якщо господар багатий) під всі кути. Найбільша трудність при пошуку в таких місцях – це докопатися до середини кута. Якщо нижні колоди ще не почали гнити, то зробити їх буде проблематично. Але в більшості випадків вони присипані землею, і тому вже напівзгнилі. У таких місцях знахідки будуть поцікавіше. Зазвичай під кути закладали монети великого розміру (п’ятаки) і, дуже часто, монети які вже вийшли з обігу, тобто якщо ви щось знайдете, то це буде насправді цікава річ.

Якщо вам не в тягар трохи покопати, то можете розрити призьбу будинку. Вони зазвичай складаються з декількох шарів: згниле залізо, солома, земля. У них ви зможете знайти предмети більшого розміру, наприклад, старовинні пляшки, глиняні горщики, сокири, якщо пощастить, то ножі та іншу зброю.

На горищі будинку можна також подивитися, тільки якщо дах не перекривалася з часів побудови. Вона повинна бути зроблена з дрібної, вже напівгнилій, металевої черепиці. На горищі першою справою можна прокопати навколо труби і в кутах. Потім можна пошарити рукою зверху на балках, там часто робилися закладки з громадянської війни. Але якщо дах перекритий шифером, можна на горище навіть і не лазити. Найголовніше в пошуку в старих будинках – переконатися, що він нікому не належить. Відсутність вікон і підлоги може свідчити про це.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.