Кожній жінці необхідно знати про серйозну патологію – позаматкову вагітність, яка буває за  статистичними даними близько 20 відсотків жіночого населення. Позаматкова вагітність – це вагітність, яка розвивається не в матці. Щоб уникнути небажаних ускладнень, важливо знати про її виникнення та наслідки.

Яким чином виникає позаматкова вагітність?

При нормальній вагітності, плодове яйце, яке виходить з фаллопієвих труб, приєднується до матки для розвитку до родового процесу. У разі патологічної вагітності запліднена яйцеклітина не прикріпляється до матки. Подібна патологія постійно дивує ліарів, які нерідко змушені витягувати плодове яйце з труб, яєчників, і навіть черевної порожнини. При цьому частіше спостерігається трубна патологічна вагітність.

Ознаки позаматкової вагітності

До перших ознак належать кров’яні вагінальні виділення, біль в нижній частині живота, яка переростає в сильну і нестерпну.

У деяких випадках патологія супроводжується високою температурою, низьким артеріальним тиском. Гемоглобін знижується, можливо, навіть розвиток анемії.

З яких причин відбувається позаматкова вагітність? 

Проблема в порушенні прохідності труб. В основному причинами є аборти або складні пологи, інфекції та запальні процеси геніталій. При цьому слизова матки склеюється, і труби припиняють правильно скорочуватися.

Нерідко позаматкова вагітність відбувається при вродженій нерозвиненості маткових труб. Захворювання називається інфантилізмом. Саме воно часто є причиною патології, оскільки труби не функціонують нормально через неправильну форму – зайву довжину або звивистості, що не дає яйцеклітині проникнути в матку.

Наявність пухлин, а також тривале використання внутрішньоматкових протизаплідних засобів теж погіршують прохідність труб.

Наслідки позаматкової вагітності

Що стосується наслідків позаматкової вагітності, то нерідко ними можуть стати запальні процеси, що виникають як в малому тазу, так і в області черевної порожнини. Крім цього існує ймовірність повторної позаматкової вагітності і як би це не було сумно, безпліддя.

Лікування позаматкової вагітності

Проте не варто зневірятися, оскільки дана патологія піддається лікуванню. Є декілька варіантів лікування, які використовуються на різних стадіях. При підозрі на патологічній вагітність гінеколог може запропонувати спостереження в стаціонарі. Від такої пропозиції небажано відмовлятися, адже жінка потребує обстеження, за допомогою якого лікарі визначать можливі місця імплантації зародка. І саме на ранній стадії виявлення можна перервати їх за допомогою щадних методів. Визначає метод лікування при позаматкової вагітності лише лікар, орієнтуючись на складність ситуації і протипоказання.

Чи можна визначити позаматкову вагітність за допомогою тесту?

Тест на вагітність при позаматкової вагітності показує звичайну вагітність. Лише з допомогою УЗД можна встановити різницю. Фахівці, не побачивши в матці яйця, призначать проведення додаткових перевірок, щоб діагностувати наявність патології на ранніх термінах.

Чи можна завагітніти в майбутньому після позаматкової вагітності?

Після позбавлення від такої вагітності, як позаматкова, повинен бути здійснений моніторинг. У випадку видалення або пошкодження однієї з маткових труб, настання вагітності в майбутньому цілком допустимо. При цьому шанси зменшуються при наявності запальних процесів та інфекції, які важливо вилікувати. З однією трубою багато жінок вагітніють і виношують плід. Що стосується повторної позаматкової вагітності, то багато чого залежить від жіночого організму. Звичайно, ніхто від даної патології не застрахований, але важливо при наявності інфекцій негайно їх вилікувати. І найголовніше, як тільки ви дізналися про те, що вагітні, відразу ж вирушайте до гінеколога, який направить на ультразвукове обстеження для визначення правильності розвитку ембріона.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.