Прага!

Помічали, є такі міста, гуляти по яких можна абсолютно без мети – вийшов з дому і пішов, куди очі дивляться. Прага – з числа подібних міст .

Відпочинок в цьому старовинному і дивовижному місті починається прямо за порогом. Тільки не забудьте надіти зручне взуття – багато вулиць, особливо в центрі, вимощені бруківкою, тому незручні туфлі можуть зіпсувати враження від прогулянки.

Відпочинок в чеській столиці відносно недорогий. Багато готелів Праги 5 зіркові пропонують свої апартаменти на будь-який термін і за різними цінами. Прага переповнена готелями та приватними готельчиками, господарі яких здають номери з усіма зручностями.

Приїжджати до Праги можна в будь-який час року, оскільки взимку тут не холодно, а влітку досить прохолодно. Клімат в Чехії м’який і приємний. Комфортабельні приміські потяги можуть за півгодини домчати до багатьох історичних пам’яток країни.

У Празі неможливо заблукати. Всюди є покажчики, продаються карти, а проблем з громадським транспортом ніколи не буває – він працює за європейськими мірками. Один квиток з кумедною назвою «ездінка» дає право на проїзд і на трамваї, і в майже безлюдному метро.

Чеська кухня здатна перетворити відпочинок в Празі в чарівне кулінарне свято. Тут немає небезпечної екзотики, і в той же час місцеві шедеври, такі як кнедлики або гуляш, просто чудові.

У Празі голодним не залишишся. На кожному кроці знаходяться кафе і ресторанчики на будь-який гаманець і смак. Головна проблема – не купувати багато, оскільки ціни цілком помірні, а порції досить великі. Порада бувалих: якщо ви не дуже голодні, замовте одну порцію на двох. В крайньому випадку, дозакажете ще.

У більшості ресторанів перед обідом вам принесуть аперитив. Знайте, що це зовсім не подарунок – вартість спиртного буде включена в рахунок. Тому якщо ви його не хочете, краще відразу ввічливо відмовитися.

Після обіду не забудьте дати чайові. Тільки не давайте занадто багато – це не прийнято. Нормально буде дати 5% від вартості замовлення, максимум – 10%.

Мовний бар’єр не заважає відпочинку в чеській столиці. У магазинах, музеях або ресторанах практично завжди знайдеться співробітник, що говорить по-російські. До того ж уже через пару днів м’яка чеська мова стає більш зрозумілішою.

І проте, бувалі туристи радять заздалегідь вивчити кілька самих вживаних слів – місцевим дуже подобається, коли ви можете на їх рідній мові привітатися, попрощатися, сказати спасибі. І відноситься це не тільки до Чехії, а до будь-якої країні світу.

У Празі приємно відпочивати індивідуально. Ви не прив’язані до певної екскурсійної програми і відвідуєте тільки ті місця, які обрали самі. Повна незалежність дозволяє приділяти цікавим місцях стільки часу, скільки ви хочете. До того ж і готелі Праги в центрі ви можете вибрати на свій розсуд. Турфірми зазвичай пропонують обмежений список готелів.

Райони, вулиці, собори і фортечні вежі мають дивовижні колоритні назви. Музика звучить у кожному слові. Посеред міста величаво протікає спокійна річка Влтава. З міського пагорба відкривається захоплююча панорама з моря черепичних дахів і стародавніх храмів.

Час, проведений в Празі, пролітає швидко і непомітно, залишаючи незабутнє враження про прекрасне старовинне місто. Потрапивши одного разу в Прагу, ви назавжди полюбите це місто і неодмінно захочете в нього повернутися ще не раз!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: