Правила нічної їзди на автомобілі!

Досить часто багатьом водіям доводиться їздити вночі. Нічна їзда дуже стомлює і тому притупляється увага і збільшується час реакція. Статистика говорить про те, що кількість нічних ДТП вдвічі більше, ніж денних, при цьому збільшується і число смертей. Щоб уникнути аварій, потрібно дотримуватися декількох правил нічної їзди.
 
Якщо на автомобілі немає коректора фар, то перед поїздкою самостійно відрегулюйте положення фар, промінь світла повинен бути спрямований трохи вниз.Коли прямуєте за попутним автомобілем, не сліпіть його водія через дзеркала дальнім світлом, перейдіть на ближній, а якщо в машині є коректор, то опустіть промені світла вниз до межі.
 
Кожного місяця потрібно ретельно вимивати лобове скло з обох сторін.Наліт грязі і розводів, якіми не бачимо вдень, вночі здатні заломлювати світло зустрічних автомобілів і спотворювати справжню небезпеку на дорозі.
 
Переходьте на ближнє світло до настання темряви. У сутінках не всі учасники дорожнього руху можуть вчасно помітити автомобіль, що рухається без світла.
 

Своєчасно перемикайтеся з дальнього світла фар на ближнє, при роз’їзді із зустрічним автомобілем. На вузьких ділянках дороги коротке осліплення можливо і від ближнього світла, пам’ятайте це і перед роз’їздом знизьте швидкість і тримаєте ногу на педалі гальма, в разі небезпеки Ви зможете вчасно загальмувати.
 
Якщо Вам на зустріч рухається одна фара, то це може бути мопед,мотоцикл або автомобіль. Завжди готуйтеся до того, що це автомобіль, і Вибачите його праву фару.
 
У випадках, коли водій зустрічного транспортного засобу не переключився на ближнє світло фар, і продовжує Вас сліпити, під час роз’їзду, дивіться трохи вбік, на узбіччя, це дозволить уникнути повного засліплення.
 
Під’їжджаючи до підйому, враховуйте те, що як тільки з’явиться зустрічний автомобіль, він ненадовго засліпить Вас навіть ближнім світлом фар. Тому завжди будьте готові до такої нагоди. Відповідно, перед спуском, враховуйте, що і Ви аналогічно можете засліпити водіїв інших автомобілів.
 
Під час нічної їзди по незнайомій дорозі уважно стежте за кожним поворотом. У темряві зменшується кут огляду і точність сприйняття, цілком можливо, що віраж буде більш крутим, з гіршим покриттям або з якоюсь перешкодою посеред дороги. Перед проходженням повороту обов’язково знизьте швидкість.
 
Уважно стежте за вантажними автомобілями, не завжди їх справжні розміри відповідають габаритних вогнів. Цілком можливо, що транспортний засіб виявиться довшим або навіть ширше за свого вантажу, що виступає за його межі.
 
Майте на увазі те, що на дорозі в будь-який момент можуть з’явитися об’єкти без освітлювальних приладів. Наприклад, це можуть бути пішоходи або тварини. Тому завжди тримаєте таку швидкість, при якій Ви зможете вчасно зупинити машину.
 
Ніч – це чужа для людини середа перебування. Вночі в організмі сповільнюються всі процеси, і насхилить на сон. Особливо підводить зір, щоб посилити гостроту зору в темряві,покладіть під язик скибочку лимона. Цей прийом широко застосовувався льотчиками Другої світової війни під час нічних бомбардувань.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: