Правила засмаги!

Зовсім скоро почнуться спекотні літні дні, а це значить що пора запасатися сонце захисними засобами, причому бажано відразу кількома. Все залежить від того, де саме ви збираєтеся проводити літо.

Для початку наведемо кілька фактів.

1. Пошкодження незахищених ділянок шкіри відбувається в середньому вже після 10 хвилин, проведених на відкритому сонці. Тому захищати шкіру потрібно навіть якщо ви плануєте коротку півгодинну прогулянку на повітрі.

2. Сонце захисні засоби зовсім не заважають виробленню в організмі вітаміну D, і щоб підтримувати баланс цього вітаміну в організмі достатньо в день 5- хвилинного перебування на сонці.

3. Занадто довгі сонячні ванни (навіть із захистом) здатні викликати гострі або спровокувати загострення хронічних захворювань у поверхневих і, що найнебезпечніше, в глибоких шарах шкіри. Тому не варто проводити на сонці більше 3-4 годин на день.

А тепер кілька слів про захист.

Якщо ви зібралися все літо провести У МІСТІ, не варто сподіватися, що через пелени міського смогу УФ- промені втратять свою силу. Звичайно, якщо більшу частину часу ви будете проводити в офісі або автомобілі, захист ніби і не потрібен. Але залишати шкіру зовсім без бар’єру не варто. Пляжні креми від сонця в міських джунглях будуть важкуваті. Оптимальний вихід – хороші денні креми з легкою текстурою або тональні засоби з УФ-захистом. Прослідкуйте, щоб в денному кремі були УФ-фільтри з SPF не нижче 15. Засобами після засмаги в місті можна не користуватися, а на відкриті ділянки тіла наносити пудру з УФ- захистом.

Якщо вам більше до вподоби відпочинок ЗА МІСТОМ – ви чините абсолютно правильно. Фахівці вважають, що відпустка у звичному кліматі найкраще сприймається організмом. Але підстрахуватися від надмірної сонячної активності все одно необхідно. Для тіла і обличчя краще всього використовувати сонце захисні засоби з фактором SPF від 20 до 30. І обов’язково запасіться кремом або зволожуючим лосьйоном – вони допоможуть зберегти баланс вологи в шкірі.

А от якщо ви плануєте побачення з сонцем НА МОРСЬКОМУ УЗБЕРЕЖЖІ – тут ваш захисний арсенал повинен бути набагато ширший. І не забудьте захопити з собою почуття міри і здоровий глузд, адже часто з півдня наші громадяни приїжджають просто обвуглені. Ось тільки така “дубова” засмага на пересушеній шкірі зовсім не виглядає красиво. Пам’ятайте: сонце в південних краях набагато могутніше, до того ж, вплив ультрафіолету посилюється водою і піском. Та й загоряєте ви не тільки на пляжі, але і під час звичайних прогулянок. Вихід один – в перші два-три дні потрібні водостійкі сонце захисні креми з УФ-індексом не менше 40-50. Потім до кінця відпустки користуйтеся кремами з SPF не нижче 20-25. Не забудьте про захисні спреї для волосся і креми після засмаги з відновлюютчим і зволожуючим компонентами (наприклад, екстрактом алое, мигдальним маслом, екстрактами зеленого чаю або ромашки) .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: