Коли людина замислюється про правильне харчування, відразу з’являється негативна асоціація: виснажлива дієта, голодування, пісна прісна їжа, заборона на всю смакоту і нестерпна мука. Але якщо заглибитися в це питання, то можна помітити, що не такий страшний чорт, як його малюють. І навіть, навпаки, включившись в процес правильного харчування, можна для себе відкрити, що можна харчуватися одночасно смачно і корисно.
 
І зовсім не обов’язково обмежувати себе і виснажувати, досить вивести для себе певні правила харчування.
 
10 правил корисного та здорового харчування:
 
1. Перед сніданком потрібно випити склянку води. У студентські роки це правило ми практикували, повісивши над столом плакат: «Не забудь випити склянку води!» У студентській компанії у всіх апетит дуже хороший, тому доводилося таким способом забезпечувати рівний доступ до їжі. І щоб не сидіти на дієті, ми теж використовували цей метод.
 
2. У вас повинна бути мотивація. Наприклад, мрія про ідеальну фігуру або турбота про здоров’я. Так людина влаштована – без мотивації нікуди. Цілком непогана мотивація «Ми – те, що ми їмо». Звідки з’являться гарне здорове волосся, сяюча шкіра, гарні нігті. Правильне харчування дозволяє людині виглядати здоровою і красивою. 
 
3. Робіть правильний вибір. Коли ви хочете з’їсти шкідливу їжу, можна замінити її аналогічним продуктом, але корисним. Наприклад, шоколад можна замінити солодкими фруктами або гематогеном. Майонез можна зробити домашній, який готується швидко і без додавання шкідливої хімії, або ж можна деякі страви заправляти не майонезом, а кефіром або ряжанкою. Замість шкідливої курячої приправи можна зварити справжній курячий бульйон. Можна замінити цілий ряд шкідливих продуктів подібними, але корисними.

4. Не допускайте великих проміжків часу між прийомами їжі. Велика помилка тих, хто сидить на дієті, доводити себе до голоду. Не голодуйте, інакше організм буде запасати жир. Також погіршиться обмін речовин.
 
5. Правильне харчування – це помірне харчування. Можна їсти все, що хочете, але не переїдати. Можна дозволити собі шматочок торта, якщо ви не будете зловживати кількістю. Не обов’язково зовсім себе обмежувати у ваших улюблених ласощах. У всьому хороша міра.
 
6. Не їжте після 19-00. Багато хто знає, що після 19-00 їсти небажано. У цей час уповільнений обмін речовин, отже збільшується навантаження на травний тракт. Але якщо відчуваєте голод, то можна з’їсти легкий салат без заправки. 
 
7. Пийте щодня достатню кількість не газованої води. Бажано виключити газовані солодкі напої. У агресивній рекламі з ними пов’язують активний спосіб життя, їх дуже люблять підлітки. Але в цих напоях багато барвників, консервантів та інших хімічних добавок. Найкраще втамувати спрагу звичайною фільтрованої водою або мінеральною не газованої.
 
8. Відмова від вуглеводів на нічь. Їсти вуглеводи потрібно в першій половині дня, щоб їжа засвоїлася і не відклалася зайвими кілограмами на фігуре.
 
9. Не ходіть до магазину голодними. Інакше не утримайтеся від спокуси накупити чогось смачненького, але не самого корисного.
 
10. Любіть себя. Їжте тільки ту їжу, яка зарядить вас енергією і подарує вам красу. Дотримуйтесь цих нескладних правил, і ви станете здоровіше і красивіше!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.