Преображення Господнє. Яблучний Спас.

Яблучний Спас – це чудове свято, чиї витоки виходять з давнини. Воно несе в собі обрядову таємничість, а після прийняття християнства – церковні зобов’язання для кожної богобоязливої ​​сім’ї.

Православні відзначають цей другий за ліком Спас 19 серпня як Преображення Господнє. З давніх часів вважалося, що цей день розмежовує літо з осінню, тому люди готувалися до проводів теплої пори і привітання похолодань і листопада, не дивлячись на те, що до календарного завершення останнього літнього місяця ще залишався час.

Так чому ж яблучний? Якраз до цього часу літа яблучні дерева були всипані ароматними, повністю дозрілими, привабливими плодами, які, до речі, саме в це свято і дозволялося починати куштувати. Свіжі яблучка спочатку віддавалися церковному освяченню разом з новим урожаєм винограду, а потім із задоволенням приготавливались господинями в меду, або йшли на начинку здобних пирогів.

Готові частування прийнято було роздавати жебракам. Це вважалося сприятливим жестом, за який подяку понад не змусить себе чекати. Свято було дійсно масовим і дуже масштабним. Народ веселився, потік гостей не закінчувався до вечора, а коли сонячний диск, так що нагадує яскраве яблуко, стосувався лінії горизонту, починали заспівувати чудесні прославляють пісні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: