Причина зайвої ваги.

Зайва вага, а конкретніше, причини її утворення та способи зниження, є однією з найважливіших проблем сучасності.

Здавалося б, все просто донезмоги: потрібно знайти найбільш ефективну і смачну (наприклад, яблучну) дієту, посилити фізичні навантаження: включити в графік свого життя плавання, велосипедні прогулянки або йогу для схуднення, і все – результат не змусить себе довго чекати. Однак на практиці все виявляється набагато складніше, ніж в теорії: зайві сантиметри, незважаючи на дотримання жорсткої голлівудської дієти і регулярні розвантажувальні дні для схуднення, зовсім не квапляться зникати, а в деяких випадках, навіть додаються.

Причина проста: організм, загнаний у цейтнот, протестує проти таких репресивних заходів. Вчені давно довели, що здоровий сон в достатній кількості сприяє правильному обміну речовин і робить загальний оздоровчий вплив на організм.

Вся справа в тому, що нестача сну негативно позначається на гормональному балансі організму. За правильний енергетичний баланс організму відповідають два гормони: грелін і лептин і, згідно з останніми дослідженнями медиків, їх дисбаланс незмінно призводить до невтішних наслідків. Чим більше виробляється лептину і чим менше греліну, тим гостріше людина відчуває брак життєвих сил. Недостатньо відпочивший організм відчуває, що йому потрібно відновити сили якимось доступними засобами і, як правило, першим засобом стає калорійна їжа.

Людина з порушеним енергетичним балансом випробує підвищене почуття голоду – такому для того, щоб насититися, потрібно набагато більше, ніж тому, хто володіє нормальним балансом. Крім того, мова йде не тільки про денний час. Страждають на безсоння нерідко грішать нічними перекушуваннями – зовсім неприпустимими речами для тих, хто твердо націлений на те, щоб мати струнку, підтягнуту фігуру.

Отже, перед нами стоїть складне завдання: з одного боку, надлишок сну веде до зниження активності, з іншого боку, його нестача призводить до неконтрольованого голоду – а значить до поганого настрою і зайвих калорій. Скільки ж потрібно спати для того, щоб не опинитися між двох вогнів?

Вчені сходяться в тому, що для того, щоб відновитися, організму потрібно не менше 5 годин сну – бажано, нічного і, звичайно, в зручних умовах – мова йде про правильне положення тіла, добре провітрене приміщення і вимкнений телевізор або комп’ютер. Ідеальна тривалість сну, на думку медиків, складає 7:00. Цього часу цілком достатньо для того, щоб в організмі виробилося достатня кількість лептину і для того, щоб енергетичний баланс прийшов в крихку, але таку необхідну рівновагу.

Не дивно, що принцип рівноваги лежить в основі турботи про організм. Пам’ятайте про те, що справжня краса завжди виникає з міцного здоров’я, а не з виснаження. Смачно їжте, солодко спіть і більше рухаєтеся і тоді ви будете виглядати так само добре, як і відчувати себе.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: