Причини частих хвороб у дітей?

Чому діти часто хворіють? Лікарі одностайні: причиною служить або постійний контакт з хворими (найчастіше в дитячому садку), або хронічна вірусна інфекція, або осередок інфекції у верхніх дихальних шляхах у дитини (аденоїди або ж хронічний тонзиліт). Однак багато дітей часто хворіють і до того, як починають ходити в дитячий садок, а деякі застуджуються навіть у молодших класах школи, коли джерело всіх бід (як думають про дитячі садки багато батьків і деякі педіатри ) давно позаду. До того ж далеко не у всіх часто хворіючих дітей є аденоїди або хронічний тонзиліт. У причинах частих ГРВІ у дітей давно пора розібратися серйозно. Адже тільки тоді будемо чітко уявляти, що робити, щоб дитина не хворіла.
 
Згідно зі статистикою, діти до 4 років вважаються часто хворіючими, якщо хворіли більше 3-4 разів на рік. У віці від 4 до 7 років їм потрібно перехворіти більше 3 разів на рік, що б потрапити в цю категорію. Якщо дитина хворіла менше 3 разів, його можна вважати звичайною дитиною.
 
Дитяча захворюваність зростає страхітливими темпами: обструктивним бронхітом страждають практично 90 відсотків дітей з півтора років. Ті ж діти дуже часто видають нам з 2-3 місяців шкірні діатези, сверблячі і болісні для дитини, і якщо їх вдається вилікувати «гормональними мазями», то до 3-5 років у них виникає бронхоспазм і діагностується астма, яка лікується, знову ж, гормональними інгаляціями і антибіотиками. В результаті хронічне захворювання – бронхіальна астма, інваліди дитинства.

Зовсім небагато відстають за поширеністю цукровий діабет першого типу, ювенальний ревматоїдний артрит. Не забудемо також ДЦП та дитячі ферментопатії. Окрему сторінку в цій дитячій трагедії складають гострий лейкоз і злоякісні пухлини. При кожному новому захворюванні тата і мами звично йдуть до лікарів, роблять обстеження, купують все нові і нові ліки. Однак причина криється далеко не тільки в банальному «заразився». Діти хворіють тому, що хочуть хворіти. Як це можливо?
 
Безумовно, бажання захворіти не завжди усвідомлюється. У дітей емоційні та тілесні прояви сильно пов’язані. Зміна емоційного фону призводить до відповідної тілесної реакції. Іншими словами, якщо дитині страшно, він зіщулюється, притискає до себе ручки, тремтить, затаює подих. Якщо злиться, стискає ручки в кулачки, тупотить ногами, кричить. А коли у малюка виникає емоційний дискомфорт, його тіло автоматично хоче захворіти.
 
Причини, з яких малюк «хоче» захворіти:
 
1. Недолік уваги і любові з боку батьків. Коли немовлятам потрібна любов, тепло і турбота, вони просять цього всім тілом: тягнуться ручками, голівкою до мами, звуть її голосним плачем. З віком багато батьків починають придушувати прояв дитячих емоцій («Ти вже дорослий, не повинен так поводитися»). А що залишається робити дитині, якій забороняють відкрито просити батьківської любові? Правильно – захворіти. Адже тоді мама бере відгул і знаходиться поряд, міряє температуру, дає ліки, читає книжку. Тато намагається раніше повернутися з роботи. Таким чином, дитина отримує увагу і любов, яких, у звичайному житті з різних причин може бракувати. Малюк звикає отримувати потрібну йому увагу через хворобу і нездужання .
 
2. «Тріщина» у взаєминах між батьками. Для дитини сварка батьків – це горе: дві найголовніших людини в його світі раптом перестають випромінювати любов. Своєю хворобою дитина може намагатися «помирити» батьків, адже на час хвороби батьки зазвичай об’єднуються для боротьби з новою напастю, укладаючи тимчасове перемир’я.
 
3. Емоційний стан батьків. Чим молодші діти, тим сильніше вони залежать від стану внутрішнього балансу батьків. Зовсім маленькі ще вважають себе і маму єдиним цілим. А якщо мама протягом довгого часу знаходиться в пригніченому емоційному стані, дитина намагається розділити з нею її душевний біль.
 
Що ж робити? Забирати малюка з дитячого саду і пити що-небудь для імунітету – така поведінка виправдано далеко не завжди. Для початку слід максимально розвантажити імунну систему і відновити її. А для цього необхідні дві прості на перший погляд речі : санація вогнищ інфекції і боротьба з хронічними вірусними інфекціями (але перш їх необхідно виявити). Для цього буде потрібно не так вже й багато зусиль, головне – терпіння і послідовність. У результаті батьки, отримають саме те, що потрібно: малюк буде ходити в дитсадок, не заражаючись ГРВІ щомісяця. На жаль, застрахуватися від застуди не можна: два-чотири рази на рік маля все одно буде хворіти. Але не так часто, як раніше, і, звичайно, не так важко.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: