Причини цукрового діабету.

Цукровий діабет є серйозним захворюванням ендокринної системи людини, при якій в крові підвищується рівень глюкози в хронічній формі. Обумовлено це абсолютною або відносною недостатністю інсуліну.

Причини цукрового діабету

Цукровий діабет розвивається при недостатньому виробленні організмом інсуліну. Останній є гомоном, що утворюється в ендокринних острівцях підшлункової залози, їх ще називають острівцями Лангерганса. Гормон підшлункової залози бере участь у всіх обмінних процесах. Інсулін впливає на підвищення надходження глюкози до клітин організму, при цьому активізуючи альтернативні шляхи синтезу глюкози. Даний процес допомагає виробити запас цукру в печінці шляхом синтезу вуглеводного сполуки – глікогену, який уповільнює процесу розпаду вуглеводів.

Причини виникнення діабету 1 типу

Цукровий діабет 1 типу починається в той момент, коли імунна система руйнує бета-клітини, що знаходяться в острівцевих тканинах підшлункової залози. Справа в тому, що саме бета-клітини є виробниками інсуліну. З цієї причини організм людей, хворих на діабет не може самостійно виробляти інсулін. Незважаючи на те, що була помічена спадкова схильність до розвитку цукрового діабету 1 типу, більшість людей з даним діагнозом ніколи не мали сімейної історії цього захворювання. На думку фахівців, підвищити ризику появи цукрового діабету 1 типу можуть генетична схильність, а також ряд факторів навколишнього середовища, в числі яких ентеровірусні інфекції, в більшості це віруси Коксакі В.

Колись виникли суперечки з приводу того, що вакцини також мають безпосереднє відношення до появи діабету типу 1. Однак медичні дослідження не підтвердили зв’язок між вакцинацією і виникненням даного захворювання.

Причини виникнення діабету 2 типу

Цукровий діабет 2-го типу – це не вроджене захворювання, а придбане. Розвинутися воно може у абсолютно будь-якої людини, навіть у того, хто не має спадкової схильності. На жаль, в останні роки захворюваність на цукровий діабет постійно зростає, що частково є наслідком незадовільного стану екології. Сумно і те, що віковий поріг знижується.

Основними причинами виникнення діабету 2 типу є інсулінорезистентність і брак інсуліну в крові. Інсулінорезистентність – це несприйнятливість клітин людського організму до інсуліну. Кожна клітина організму потребує глюкози, яка служить джерелом енергії. Але самостійно проникнути в клітину вона не здатна, для цього в якості провідника їй необхідний інсулін.

По суті своїй цукровий діабет типу 2 є поступовою втратою усіма клітинами людського організму сприймати інсулін. З цієї причини глюкоза не проникає в клітини, внаслідок чого вона накопичується в крові (підвищення цукру). Для більшості органів і тканин висока концентрація цукру є токсичною. Саме звідси відбуваються серйозні ускладнення при діабеті: гангрена стопи, втрата зору, інсульти, інфаркти, ниркова недостатність та ін.

Брак інсуліну в крові, що є провідником глюкози до клітин організму, створює ситуацію, за якої основна частина глюкози знаходиться в крові, не доходячи до клітин. У підшлунковій залозі виробляються бета-клітини, які виробляють інсулін. Зашлакованому печінка не в змозі виробити жовч, яка ідеальна за своїм складом, що призводить до виникнення хронічного панкреатиту відомого також як запалення підшлункової залози. Постійне запалення тканин підшлункової призводять до того, що бета-клітини гинуть. Внаслідок цього знижується вироблення організмом інсуліну.

Симптоми діабету першого типу

Симптоми даного типу хвороби розвиваються досить швидко. До них відносяться постійна спрага, голод, прискорене сечовипускання, різка втрата ваги, постійна втома і помутніння зору. Якщо не почати своєчасне лікування даного типу цукрового діабету, людина може впасти в досить небезпечний стан діабетичну кому або так званий діабетичний кетоацидоз.

Симптоми діабету другого типу

При цукровому діабеті 2 типу підшлункова залоза, як правило, виробляє достатню для нормальної життєдіяльності організму інсуліну, однак організм не може використовувати його за призначенням. Даний стан іменується резистентністю до інсуліну. В результаті цього організм не використовує глюкозу в якості основного палива, внаслідок чого відбувається її накопичення.

Симптоми діабету другого типу з’являються поступово. Втома, часті позиви до сечовипускання, нудота, постійна спрага, повільне загоєння ран і розвиток інфекцій – все це ознаки діабету другого типу. Нерідко зустрічаються випадки, коли люди з 2 типом діабету не відчувають ніяких ознак захворювання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: