Однією з найпоширеніших проблем зі стільцем у дітей є пронос. Початися він може з цілої низки причин.

Пронос або, кажучи медичною мовою, діарея – це розрідження і почастішання стільця. Причини можуть бути наступні:

Кишкові інфекці

Пронос може бути симптомом таких кишкових інфекцій, як дизентерія або сальмонельоз. У такому випадку хвороба супроводжується підвищенням температури тіла, іноді нудотою і блювотою, і значним погіршенням самопочуття.

Вірусні інфекції

Найчастіше рясні проноси викликають аденовіруси та ротавірус. Досить часто ці інфекції називають «хворобою брудних рук» і асоціюють з порушенням правил гігієни.

Глистові інвазії

Глистові інвазії можуть викликати не тільки свербіж у промежині, але і болі в животі, неспокій, зниження апетиту, блідість шкіри, дратівливість і підвищену стомлюваність. Найчастіше всі ці симптоми супроводжуються розрідженням стільця.

Харчова алергія

Харчова алергія, що виникає у відповідь на вживання дитиною певних продуктів, може стати причиною появи висипу і розрідження стільця. У такій ситуації в першу чергу потрібно встановить причину, тобто знайти продукт-алерген, і виключити його з раціону крихти.

Недостатність ферментів

При великій кількості в раціоні дитини клітковини, білків і жирів, незріла травна система просто не в змозі забезпечити достатню кількість ферментів на їх переробку. В результаті можливий пронос з шматочками неперетравленої їжі.

Побічна дія лікарських препаратів

Причиною розрідження і почастішання стільця може стати побічна дія деяких лікарських засобів (антибіотиків, антацидних засобів та ін.)

Дискінезія жовчовивідних шляхів

Порушення перетравлення жирів відбувається на тлі порушення відтоку жовчі і рухової активності жовчного міхура. У підсумку кал стає жирним і рідким, а дитина скаржиться на болі в животі.

Синдром подразненої кишки

Синдром подразненої кишки проявляється розрідженням стільця у дітей старше 1 року. На памперсі або трусиках можна виявити кал у вигляді «плювків». У такій ситуації потрібне ретельне обстеження, дієта і медикаментозне лікування.

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Захворювання шлунково-кишкового тракту, такі, як, наприклад, панкреатит, гастрит, коліт, можуть стати причиною постійних порушень стільця. Найчастіше зустрічається саме пронос.

Щоб встановити причину проносу і підібрати адекватне лікування, потрібно відвідати педіатра або дитячого гастроентеролога і пройти ряд обстежень:

  • Копрограма – дозволяє встановити порушення перетравлення або запальний процес у кишечнику
  • Аналіз калу на дисбактеріоз показує порушення мікрофлори кишечника
  • Аналіз калу на гельмінти
  • Загальний аналіз крові – підвищення рівня еозинофілів є непрямою ознакою гельмінтозів
  • Біохімічний аналіз крові дозволяє діагностувати збої в роботі печінки і підшлункової залози
  • УЗД органів черевної порожнини візуалізує запалення жовчного міхура, печінки або підшлункової залози.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.