Що таке герпес, чим він небезпечний і які причини виникнення даного захворювання та його симптоми?

Герпес – це маленькі водянисті пухирці, які найчастіше з’являються в області рота, але можуть локалізуватися в багатьох інших місцях. Найчастіше ці висипання викликають сильний свербіж і хворобливі відчуття. Насправді, вірус простого герпесу – це найпоширеніше вірусне захворювання у всьому світі, так як близько 90% людей нашої планети – носії цього вірусу, але тільки 5% страждають від прояву симптомів герпесу.

Небезпечний вірус герпесу тим, що в період гострого його перебігу імунітет носія вірусу дуже сильно слабшає. Таким чином, людина стає більш вразливою для всіляких інфекцій та рецидивуючих захворювань. На жаль, повністю вилікувати герпес практично неможливо, тому хворому доводиться постійно підтримувати імунітет і захищати організм від часто виникають рецидивуючих спалахів вірусу герпесу.

Герпес – це вірус, який передається при безпосередньому контакті з його носіями. Природно, що генітальний герпес передається статевим шляхом. Також заразитися герпесом можна через слину під час звичайного поцілунку. І навіть при контакті з будь-якими речами побуту або їжею, з якими контактувала людина з гострою фазою герпесу, можна легко заразитися цим вірусом.

Вірус простого герпесу може вразити будь-яку ділянку шкіри, слизові оболонки статевих органів, обличчя та очей. У разі ураження очей, ми говоримо про кон’юнктивіті або кератит. Уражена нервова система вірусом простого герпесу може викликати енцефаліт і менінгіт.

Що стосується симптоматики, то початкове зараження герпесом можна сплутати із звичайним грипом, так як симптоми характерні більше для простудних захворювань. А ось повторна інфекція вже викликає такі симптоми, як поява блідо-рожевих міхурів з рідиною, які нерідко зудять і викликають хворобливі відчуття в області висипань, а потім там з’являються скоринки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.