Причини кризи сім’ї?

Хто з нас не бажає жити зі своїм обранцем довго і щасливо без сварок і розбіжностей? Але так буває тільки в казках, у реальному житті все набагато складніше. Кожна пара може назвати кілька сімейних криз, причинами яких були самі різні обставини – комусь виявилися в тягар звички чоловіка, комусь складно поєднувати кар’єру і сім’ю, а хтось втомився від одноманітності в ліжку.

Причини сімейних криз

1. Проблеми в парі нерідко пов’язані з адаптаційним періодом (віковим кризою) одного з партнерів. Найважче такий стан проходить за відсутності взаєморозуміння в сім’ї, якщо кожен залишається наодинці зі своїми переживаннями.

2. Однією з найпоширеніших причин кризи сім’ї є неготовність партнерів до шлюбу. Велика пристрасть з часом затихає, і на поверхню спливають всі недоліки характерів, які раніше не помічалися через сильний емоційний підйом. Подолання цього стану можливо при спільному вирішенні виникаючих побутових проблем з перших днів шлюбу.

3. Релігійні розбіжності. Часто питання віри на перших порах не є основоположними, але з часом зайва набожність або її повна відсутність можуть стати причиною частих сімейних сварок. Те ж саме стосується і національних традицій.

4. Довга розлука або постійні відрядження. Кажуть, що під час розставання почуття тільки міцніють, але для деяких це виявляється занадто важким випробуванням.

5. Серйозні проблеми зі здоров’ям. Розривати стосунки через хворобу другої половинки здається не мислимо, але й постійно вирішувати всі сімейні проблеми самотужки, часом і фінансової , і моральною  дуже непросто.

6. Проблеми через гроші. Рідко зустрінеш сім’ю, в якій подружжя мають однаковий дохід і на рівних вкладаються в ведення домашнього господарства. Звідси і підрахунки, хто більше приніс в будинок, а хто більше витратив. А якщо ще і погіршення фінансового становища сталося, то без сварок цей період точно не пройде.

7. Різні погляди на виховання дітей. Нерідко подружжя бачить процес виховання по-різному, але навіть якщо їм і вдається домовитися між собою, в процес вступають бабусі й дідусі, знайти компроміс, з якими на порядок складніше.

8. Статусна різниця. Часто хтось з подружжя має кращу освіту, кращу роботу або вищий культурний розвиток. Але замість того, щоб рости до рівня іншого, партнери залишаються при своєму, в результаті відставший стає нецікавий тому, хто стоїть на сходинку вище.

9. Дуже поширеними причинами кризи сучасної сім’ї є недозволені проблеми минулих періодів. Постійний поспіх провокує не роботу над ситуацією, а спроби не помічати розбіжностей, які накопичуються і виливаються в грандіозний скандал.

Скільки б криз не траплялося в сім’ї подолати їх все можна тільки за наявності довіри між подружжям і бажання створювати один одному комфортні умови для життя.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: