Причини сварок у сім’ї.

Як би добре не складалися відносини між подружжям, але час від часу між ними виникають суперечки і конфлікти, викликані, в дійсності, невеликим переліком причин. Основні причини суперечок в сім’ї між подружжям, які можуть призводити до конфліктів: 
 
• Гроші
• Робота та кар’єра
• Діти
• Домашні обов’язки
 
Гроші. Вважається, що гроші, як тема обговорень, яка може призвести до суперечок і конфлікту між подружжям, піднімається мінімум один раз на тиждень у сімдесяти відсотках сімей. Через гроші члени сім’ї починають розглядатися як їх добувачі. Відповідно, невміння або неможливість одного з членів сім’ї стати джерелом необхідної кількості грошей ставить його в принижене становище. З чим він, природно, не згоден. Крім того «грошові» суперечки розпалюються на грунті витрачання загальних грошових коштів. Розпорядження грошима стають основою влади в сім’ї. Рекомендується, крім загального бюджету сім’ї, мати персональні гроші, які можуть витрачатися членами сім’ї на власний розсуд. У кожному разі, це і так давно перебуває в традиціях у нашому суспільстві, коли всі мають власні «заначки».
 
Робота і кар’єра. Трудова діяльність може займати досить багато часу в житті людини, перемикаючи його увагу на особисті досягнення з проблем і потреб сім’ї. Це традиційно може стати причиною суперечок і конфліктів у сім’ї, коли другий дорослий її член не хоче миритися з подібним станом справ. У таких ситуаціях потрібно домовлятися, приходячи до компромісних рішень, що влаштовує всіх.

Діти. У сім’ї діти стають як причиною виникнення суперечок і конфліктів, так і, одночасно з цим, згуртовують пару, зменшуючи значущість багатьох інших проблем. Навіть саме бажання одного з членів пари мати дітей може стати причиною конфліктів, коли інший поки до цього «не готовий». Конфлікти, пов’язані з дітьми, найчастіше виникають у ситуаціях, коли батьки мають різні погляди на процес виховання дітей. І виникнення конфліктів стає неминучим, якщо один з батьків починає «виховувати» дітей методами, що нічого не мають спільного з переконанням  (фізичні покарання дітей).
 
Домашні обов’язки. Організація побуту і виконання роботи по дому здатне зруйнувати будь-які родинні стосунки, якщо пара не знайде способи домовитися про це між собою. Зрештою, у всіх різне розуміння того, що значить чистота і акуратність. Спроба одного з членів сім’ї змусити іншого щось робити, може побут сприйнята ним як неповажне ставлення до себе і викликати занадто емоційну реакцію у відповідь. А в ній головною метою стає спроба довести, що партер зовсім не краще.
 
Говорячи про причини суперечок і конфліктів у сім’ї, варто пам’ятати про те, що будь-які проблеми, що викликали ці конфлікти, є насамперед сигналом про те, що відносини перебувають у кризовій фазі. Результатом виходу з неї може стати як погіршення відносин, так і вихід подружжя на новий рівень взаємин, збагачуючись при цьому новим досвідом вирішення проблем.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: