Причини відрижки.

Причин виникнення відрижки у людини може бути декілька:

1. Найпоширеніша причина – це попадання в шлунок їжі разом з повітрям. Особливо вона притаманна тим, хто любить під час трапези розмовляти. А немовлята при годуванні взагалі повітря проковтують, тому після їжі мами обов’язково стежать за тим, що у дитини була відрижка і повітря вийшло.

2. Бродіння в шлунку також провокує відрижку. При цьому мається специфічний запах, який може вказувати на гастроезофагельну рефлюксну хворобу.

3. Захворювання шлунково-кишкового тракту. Відрижку можуть спровокувати такі захворювання, як: запалений стравохід, перегин і стеноз шлунку, патологічна перистальтика шлунка та стравоходу, грижа отвору діафрагми.

4. Захворювання, що провокують відрижку: хвороби печінки і жовчного міхура, серцево-судинної системи. Крім того, відрижку провокують і сильні фізичні навантаження.

5. Якщо людина дуже швидко говорить, схвильоване, то велика кількість повітря заковтується і потрапляє в шлунок.

6. Якщо людина їсть дуже швидко і поспішає, відрижка після їжі практично неминучі.

7. При курінні і жуванні жувальної гумки невелика кількість повітря потрапляє в шлунок.

8. При неретельному пережовуванні їжі разом з великими шматками проковтується і повітря.

9. У вагітних жінок причини трохи інші, у них відрижки виникають через те, що їжа в шлунку перетравлюється повільніше, а також впливають на цей процес і гормональні зміни . 

10. Відрижка може виникати не з причини хвороби, а через продукти, які їсть людина. Наприклад, якщо ви п’єте газовані напої, то відрижка вам гарантована. З продуктів, які при травленні провокують вихід газу, можна виділити: горох, капусту і квасолю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: