Причини виразки шлунка?

Виразка шлунка – це хронічне захворювання, яке виникає в результаті різних порушень в шлунку. У хворого може з’явитися відразу одна, дві виразки і навіть більше.

Причини виникнення цього захворювання різноманітні. Однак мало кому відомо, що саме нервово-психічні фактори мають важливе значення для її виникнення. Вчені та медики все ще продовжують вести дослідження з приводу причин появи хвороби, незважаючи на те, що вона вже досить добре вивчена.

Буквально років 15 тому, було доведено, що виразка викликається бактерією, що отримала назву Helicobacter pylori. Але далеко не у кожного, у кого цей мікроб є в шлунку, з’являється виразка – Helicobacter pylori можна знайти у 80% людей. З цього можна зробити висновок, що виникнення виразки відбувається під впливом ряду факторів. Що ж входить в цей ряд?

Насамперед, це генетична схильність, що поєднується з погрішностями в харчуванні. Саме на харчуванні і варто зупинитися докладніше. Наприклад, прийом гострої грубої їжі стає причиною підвищеного вироблення соляної кислоти, це стає в свою чергу причиною розвитку передвиразкового стану гастродуоденита і хронічного гастриту. Насамперед, це пов’язано з тим, що людина приділяє мало уваги тому, що їсть. Наприклад, в бульйонному кубику є вкрай агресивний агент для слизової шлунка – тартразіновая кислота, тому варто підбирати продукти більш ретельно.

Значну роль у виникненні такого захворювання, як виразка шлунка, грають шкідливі звички, які надають і прямий, і опосередкований вплив на слизову шлунка. Нікотин підсилює в кілька разів вироблення соляної кислоти, пошкоджує стінку шлунка, перешкоджає правильному переварюванню їжі, а також порушує виробництво факторів захисту слизової в підшлунковій залозі. 

Шкідливим є і алкоголь, який також посилює агресивні особливості шлункового соку, знижуючи захисні властивості слизової. Тому передвиразковий стан типу гастрит і дуоденіт часті супутники любителів алкогольних напоїв.

Появу виразки цілком може спровокувати безконтрольний прийом деяких медичних препаратів (кортикостероїдні гормони, резерпін, препарати групи аспірину і т.п.).

Однак, незважаючи на те, що виразка шлунка може бути викликана низкою чинників, більшість учених вважає, що основним пусковим моментом для її розвитку є нервово-психічний фактор. Стреси, тривога, депресія і астенія – ось вони перші причини виразки!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: