Принципи правильного харчування.

Приготування їжі це цікавий захоплюючий процес в якому однак треба враховувати не тільки смак і зовнішній вигляд, але і корисність кожної приготовленої страви  для збереження здоров’я. Адже міцне здоров’я є запорукою хорошого самопочуття і відмінного настрою.

Саме тому важливо використовувати рецепти в яких закладені принципи приготування не тільки смачною, але й корисною їжі. Давайте згадаємо ці принципи.

1. Споживати їжу слід відразу після її приготування поки вона свіжа. Саме тому варто готувати кожен день невеликими порціями, щоб потім не довелося зберігати їжу в холодильнику і повторно розігрівати її у мікрохвильовці. Для того, щоб приготування їжі не стало рутинним і нудним заняттям, необхідно урізноманітнити меню і використовувати по можливості прості рецепти, які не віднімають багато часу.

2. Споживана їжа повинна повною мірою задовольняти потреби організму в необхідних йому речовинах. А для цього потрібно знати, що міститься в кожному з продуктів харчування. Щодня організм потребує білки, вуглеводи, жири, вітаміни та мікроелементи. Правильне співвідношення цих речовин сприяє гарному стану кровоносної системи, підвищенню імунітету і поліпшенню обміну речовин. Саме виходячи з цього варто вибирати рецепти для щоденного раціону. Для того, щоб бути впевненим у тому, що організм отримує всі необхідні компоненти харчування, варто щодня готувати страви, що включають в себе кожен з цих елементів. Відповідні рецепти можна знайти в інтернеті або в книгах про здорову їжу. При цьому опубліковані рецепти зазвичай доповнюються описом, який згадує кількість калорій, що містяться в тому чи іншому блюді.

Головним джерелом вітамінів і мікроелементів є салати. Зазвичай вони включають в себе кілька овочів , які містять різні корисні для організму речовини. Господині варто підібрати для себе відповідні рецепти, щоб кожен день радувати сімома різними салатами.

3. Чим менше теплова обробка (крім м’ясних страв) – тим краще. Як відомо, теплова обробка руйнує корисні речовини, що містяться в продуктах харчування. Саме тому не рекомендується занадто довго варити або смажити продукти. Зазвичай рецепти містять необхідні рекомендації по тривалості приготування. Відмінним рішення для повноцінного харчування є супи, поліпшують обмін речовин і роботу шлунка. Досить часто супи використовуються в різних дієтах. Варто вибирати рецепти супів, що не вимагають тривалого приготування.

4. Варена їжа вважається більш корисною, ніж смажена. Не варто пересмажувати продукти, тому що подібна їжа веде до підвищення ризику онкологічних захворювань. Також гарним виходом для любителів смачно поїсти може стати запечена або тушкована їжа. Численні рецепти розкривають секрети приготування корисних страв на будь-який смак. Відмінним рішенням для гурманів може стати запечене м’ясо з овочами.

5. Дуже корисним продуктом харчування є риба, яка містить різні вітаміни і амінокислоти. Ці речовини сприяють бездоганній роботі мозку і нервової системи. Деякі види риби містять також жирні кислоти, які здатні розчиняти холестерин. Саме тому важливо вживати в їжу рибні страви приблизно 2 рази на тиждень. Багато рецептів радять смажити рибу протягом короткого часу, щоб уникнути утворення підгорілої скоринки. Відмінним гарніром для риби вважаються овочі та картоплю. Щоб підібрати відповідні рецепти рибних страв, необхідно для початку визначити, яка риба сподобається всій родині.

6. Не варто забувати і про десерти, адже саме вони забезпечують організм швидкорозчинними вуглеводами, необхідними для нормальної роботи мозку і шлунково-кишкового тракту. Для повсякденного харчування варто підбирати рецепти, які використовують корисні вуглеводи, які містяться в натуральних продуктах – меді і фруктах. Вживаючи солодке, головне – не нашкодити своїй фігурі. Саме тому важливо, щоб десерт не був занадто калорійним. Одним з найбільш корисних десертів є фруктовий салат з використанням меду. 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: