Принципи реставрації старовинних банкнот (бон)!

З ходом часу папір може втратити міцність і гнучкість або постаріти, а тексти та зображення на ньому стати бляклими. Процес руйнування старовинних банкнот може прискоритися під впливом багатьох цвілевих грибків, бактерій і комах. Не менш небезпечною є несприятливе навколишнє середовище: при впливі на папір сонячного світла, вологості, спеки та інших факторів папір може стати ламким. Перед тим як потрапити до колекції, практично всі старовинні банкноти проходять через сотні рук.  
 
При поганому збереження банкнот виникає необхідність їх реставрації. У ході реставрації можливо видалити сторонні нашарування з бон, а також наслідки і причини процесів руйнування. Щоб зробити існування купюри більш довгостроковим, деякі колекціонери віддають перевагу консервації – повної обробці купюри засобами, що підвищують її опірність несприятливим впливам навколишнього середовищ. У більшості випадків консервація і реставрація в нумізматиці доповнюють один одного.  
 
Фахівці, що займаються відновленням старовинних грошових знаків, а також колекціонери, можуть по різному ставитися до питання консервації та реставрації. Деякі вважають, що реставрувати предмети старовини не варто, адже в ході подібних маніпуляцій зникає так званий «наліт старовини». Однак, при відмові від реставраційних робіт, виникає необхідність у призупиненні процесів, що руйнують грошовий папір.  

Нумізмати, що віддають перевагу реставрації бон, що володіють поганою або незадовільним збереженням, найчастіше звертаються до професійних художникам – графікам і реставраторам паперу. Сучасні реставратори, які займаються відновленням предметів боністики, використовують як старі надійні, так і нові прогресивні методи реставрації.  
 
Так, порівняно недавно з’явився спосіб долива паперової маси,що дозволяє якісно відновити втрачені частини тіла банкноти. Деякі фахівці з такою проблемою справляються за допомогою розщеплення паперу і встановлення всередину нового, міцного шару. Популярні дієві способи дають можливість зміцнити старі паперові документи за допомогою просочення спеціальними розчинами або синтетичними матеріалами. Існують також методи, що дозволяють перенести текст з зруйнованої папери на новий аркуш.  
 
У реставраційній справі нерідко застосовуються методи консервації, при яких розпадаються або ветхі паперові листи запресовуються в тонку плівку. У певних випадках колекціонери можуть реставрувати антикваріат самостійно. При цьому слід пам’ятати, що якісно відреставрована старовинна банкнота стане особливою окрасою будь-якого зібрання.  
 
Реставрація є трудомістким процесом, в ході якого вирішальним може стати правильний вибір способу відновлення того чи іншого недоліку , що спостерігається у старовинній банкноти. Колекціонер, який вирішив самостійно реставрувати експонати своєї колекції повинен вміти правильно визначити сорт паперу, який використовували при виготовленні купюри, властивості і якість барвників, рівень зносу і характер ушкодження. Не маючи подібних знань, відновлення грошового знака варто довірити професіоналу .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: