Принципи складського обліку!

Складський облік являє собою якийсь етап, під час якого необхідно збирати інформацію про склад і вартість матеріальних і виробничих запасів. Проте, не можна плутати складський з бухгалтерським. Складський облік надає дані бухгалтерському. У ньому оптимальним чином поєднується баланс принципів і технологій фінансового обліку. 

Складові частини складського обліку: фінансова та оперативна звітність вступають в конфронтацію. Однак, не варто думати, що оперативний облік зайвий в такому випадку. У сфері складського господарства оперативної звітністю нехтувати не варто. 

Застосовувані способи ведення складського обліку 

В основі ведення складського обліку лежать два способи. 

1. Сортовий спосіб. 

2. Партіонний спосіб. 

Ці два способи є складними настільки, що поділяються кожний ще на кілька методів ведення обліку. 

Сортовий метод 

Якщо говорити про сортовому способі складського обліку, то він займається урахуванням тих об’єктів, до яких не можна застосувати вартісну оцінку. А адже саме вартісна оцінка – це те, чим займається бухгалтерський облік. Для складського обліку існують і успішно застосовуються параметри для подібних облікових об’єктів. Адже абсолютно неможливо застосувати вартісну оцінку для опису та обчислення руху матеріалів, готової продукції, різних властивостей матеріалів і виробів, які зберігаються на складі, спосіб упаковки, терміни зберігання продукції, чисельності складського персоналу і так далі. 

Для складського обліку деякі параметри з вище перерахованих відіграють важливу роль. Наприклад, це кольорове оформлення тієї тари, в яку упаковані хімічні речовини. Адже саме подібні колірні попередження важливі для тих категорій, хто працює з хімікаліями. 

Партіонний метод 

Партіонний метод застосовується окремо по кожній категорії матеріальних цінностей. Важливо, щоб такий метод знайшов застосування одночасно в бухгалтерії і на складі. Це допоможе уникнути будь-яких невідповідностей. 

Партія – це товар, який надійшов по одному транспортному документу, на одному виді транспорту. Кожна партія товару на складі зберігається окремо, на неї заводиться партійниа карта. Партійні картки складається у двох примірниках: для складу та для бухгалтерії. Якщо на складі партія товару відпускається повністю, то партійна карта повинна бути закрита. А за результатами повного відпустки необхідно скласти акт, підписаний завідувачем складом. 

Який із способів складського обліку вибрати, залежить від того, які цілі переслідує організація, як краще уникнути фінансових втрат.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: