Розумні і серйознілюди кажуть, що примар в природі не існує. Немає такого явища в навколишньомусвіті, так як воно суперечить усім фізичним законам, яким неухильнопідпорядковується як сама людина, так і вся навколишня його дійсність. Ця точказору вже давно домінує в суспільстві і ніяких альтернатив не має. Її прихильникамиє і шановні панове, обтяжені науковими знаннями і ступенями, і далекі віднезрозумілих речей, але тверезомислячі громадяни.

Йти проти науки – це все одно, що проти вітру плювати.Відразу ж затюкають зваженими і грамотно обгрунтованими доводами, іронічнимиглузуванням і уїдливими фразами. Однак і в наші дні знаходяться деякі сміливці,які, не дивлячись ні на що, намагаються довести протилежне і замахуються нафундаментальні істини, яка тяжіє, подібно нависаючим гранітним скель, надлюдськими умами.

Ці зухвалі громадяни шукають ізнаходять (бо, хто шукає, той завжди знайде) докази існування таємничихсутностей, іменованих примарами та привидами. Неможна сказати, що ці докази абсолютні й незаперечні, але ж і самі примари та привиди – сутності доситьслизькі, малозрозумілі і туманні. А тому, яке явище, такий і доказ.

Під примарою чипривидом звичайно розуміють розмитийвізуальний образ людини, тварини або якого-небудь неживого об’єкта. Цей образабо об’єкт не є матеріальним: його не можна помацати, понюхати, а можна тількипобачити. Досить часто і людський погляд його не в змозі зафіксувати:розглянути невловиму сутність можливо тільки на фотографії, яка безпристрасновириває з потоку часу одну мить і заморожує його у всіх деталях і проявах.

Такі фотографії завжди єнайвагомішим і незаперечним підтвердженням того, що примари і привиди існують.Звичайно, деякі скептики беруть на себе відповідальність стверджувати інше. Вонибезапеляційно стверджують: знімок з таємничим змістом ніщо інше як банальна фальсифікація,або результат непередбачуваною гри світла, або поєднання тіней і предметів, абобрак плівки. Можна розбити собі лоба, стверджуючипротилежне, але той, хто не хоче бачити, – не побачить.

 

Було б, звичайно, здорово, якби привиди та примари з’являлися всім підряд і як можна частіше. Тодіневіруючих не було б. На жаль, таке ніколи не спостерігалося в цьому тлінномусвіті. Таємничі суті діють вибірково. Вони або обживають якісь певні місця, абопостають у всій своїй красі містичної тільки перед певними людьми.

У Старому Світі знаходиться чимало стародавніх замків істаровинних будинків, в яких примари та привиди мешкають з незапам’ятних часів. Вониоселилися в цих місцях давним давно, а цікаві смертні валом валять, щоб хочодним оком поглянути на це моторошне і хвилююче видовище.

Так на околиці одного з житлових масивів міста Дорст, що вНімеччині, стоїть старий двоповерховий будинок. Будівництво його датується XVIIстоліттям. За місцевими мірками це зовсім невеликий термін, так як саме містозасновано в 1251 році.

Будинок розташований в чудовому, майже райському куточку. Зодного боку до нього майже впритул підступає ліс, з іншого, рукою подати дорічки Ліппе. Чисте повітря, аромат зелені, спів птахів – все це навіваємрійливе піднесений настрій. Реальність же така, що ложка дьогтю псує бочку змедом.

У цій будівлі мешкає привид увигляді молодої і красивої дівчини. Вже протягом другої сотні років вона з’являєтьсяв одній і тій ж кімнаті на другому поверсі після півночі. Цю таємничу примарулегко побачити. Потрібно тільки набратися сміливості і залишитися ночувати уроковому місці. Варто лише приготована постіль, в яку необхідно лягти іприкинутися сплячим.

Якщо сміливець не засне, щомалоймовірно через сильне хвилювання, то при слабкому світлі місяця, що ллєтьсячерез вікно, він зможе споглядати, через прикриті віка, просторе приміщення. Йомубуде чітко видно середину кімнати, а от кути морок надійно укутають непроникною чорнотою.

Ближче до першої години ночі, в одному з кутів виникне білийсилует. Його буде чітко видно на похмурому темному фоні. Бачення почне повільно наближатисядо ліжка. Поступово його обриси стануть чіткішими, і любитель гострих відчуттівзможе розрізнити тонку струнку фігуру, одягнену в біле довге плаття. Рисиобличчя примари теж проясняться і опиняться молодими і красивими, обрамленимихвилястим довгим волоссям.

Юне і прекрасне створіння жіночої статі підійде зовсімблизько до ліжка і замре на якийсь час. Потім воно повернеться і пройде довікна. Тонка дівоча рука доторкнеться до скла. У довгих витончених пальцяхз’явиться вуглик.Він почне стрімко рухатися по залитій місячним світлом прозорій поверхні. Пальці дівчини будутьвиводить ним на склі якісь цифри.

Потім привид припинить писати і попрямує в темний куток. Вінповільно розчиниться в мороці, а відважнийспоглядач, повинен впитися поглядом у віконнийотвір. На ньому будуть чітко видні чорні цифри. Чотири перші з них позначаютьрік, дві наступні місяць, а дві останні – число. Людина прочитає на склі датусвоєї смерті.

Через короткий час чорні знаки почнуть бліднути і незабаромпропадуть. Сміливець ж може залишати кімнату, тому що нічого цікавого більше нетрапиться.

Ці прогнози збуваються завжди. Так ще в 1963 році, молодий іуспішний французький адвокат побачив на склі фатальний вирок – він повинен бувпомерти через п’ять днів. Чоловік був здоровий, як бик, займався спортом імарив про блискуче майбутнє. У нього було безліч планів на роки вперед,пристойний рахунок в банку і красуня дружина.

Адвокат вийшов з кімнати в пригнічених почуттях, але вирішивперехитрити долю. У призначений день він замкнувся в номері готелю, попередившиперсонал, щоб його не турбували до наступного ранку. Таким чином молодийчоловік спробував убезпечити себе від фатальних випадків і обдурити примару, що передбачила швидкий смертельний кінець.

Наступного дня його знайшли мертвим у ванній кімнаті. Він мабуть мив руки, мило впало напідлогу, нога наступила на нього і посковзнулася. Тіло полетіло вниз, і головаз усього розмаху вкарбувалася скронею в кут масивної ванни. Смерть наступила невідразу. Нещасний ще жив якийсь час. Лікарі стверджували, що вчасно наданамедична допомога могла б врятувати йому життя.

Аналогічне відчуття розгубленостіі гіркоти зазнав і американський промисловець Джеймс Уїтні в 1977 році, коливийшов з фатальної кімнати. Він довгий час зазнавав труднощів убізнесі, і тільки в останні два роки його справи пішли в гору. Привид молодоїдівчини передбачив йому кончину через три дні.

Чоловік вже був у віці, побачив багато за довгі роки свого існування, побував урізних колотнечах, і, здавалося, ніщо вже не могло повалити його в страх ірозгубленість. Але реальна дата смерті розбудила в ньому первісне почуття жахуперед фатальною неминучістю й дике бажання життя.

Три дні – незначний термін. Джеймс і вірив, і не вірив уфатальний кінець. Весь час він провів у готелі, не знаючи, що робити. Нарешті,до кінця третього дня, йому прийшла їдея, як можливо максимально убезпечитисебе. Американець вирішив в призначений день перебувати в церкві. Храм Божий -це те місце, де сили зла відступають, а захист панове гарантована покійноїтишею і надійними товстими стінами, здатними захистити кожного віднепередбачених небезпек.

До півночі залишалося зовсім небагато часу. Уїтні вийшов зготелю і поспішив до будівлі, в якому сподівався знайти душевний спокій івідчути себе в безпеці. Він виявився на безлюдній вулиці, коли годинник наміській ратуші пробили північ. Настала дата його смерті, згідно прогнозупримари. Час почав відраховувати хвилини, неухильно наближаючи фінал.

Чоловік додав кроку, потім побіг. Церква була зовсім вженедалеко: залишалося тільки перетнути перехрестя і подолати відстань не більшеніж у п’ятсот метрів. Уїтні ступив на проїжджу частину, зробив кілька поспішнихкроків.

Несподівано, з вузької вулички з ревом вилетів потужниймотоцикл. Він полоснув яскравим світлом фар по очах американця. Віднесподіванки той завмер на місці, а наїзник залізного звіра спробувавзманеврувати, щоб уникнути зіткнення. Заднє колесо мотоцикла пішло юзом, машиназавалилася на бік і з усього розмаху вдарилася в стоячого посеред дороги, як стовп,перехожого.

Джеймс Уїтні відлетів до ліхтарного стовпа і стукнувсяголовою об його основу. Травма черепа виявилася несумісною з життям.Американець помер миттєво. Його ім’я потрапило в довгий список імен тих людей,які вирішили кинути виклик долі і дізнатися дату своєї смерті.

Летючий Голландець.

Привиди тапримари можуть представлятися не лишемолодими дівчатами. Вони здатні виступати в образах старих, жінок похилоговіку, дітей, а також бути з’ялятися людям у вигляді потягів метрополітенуабо старовинних парусних кораблів.

Легенда про «Летючого Голландця» розбурхує уми моряків вже неодне століття. Таємничий корабель-привид з’являється несподівано на морськійгладі у районі йде на всіх парах судна. Це старовинний корвет, судячи іззовнішнього вигляду, побудований ще наприкінці XVII століття. Він надуває вітрилаі йде врівень з сучасним швидкохідним кораблем.

На його палубі не видно людей. Жерла гармат стирчать вздовжбортів, але біля них немає ніякого руху. На щоглі майорить голландський прапор.На верхній палубі відсутній і керманич, і капітан. Корабель-привид ніяк нереагує на звукові та світлові сигнали і поступово набирає швидкість. Нарештіцей фантом відривається від швидкісного лайнера і йде далеко вперед. Він зникаєза лінією горизонту, а вражені моряки довго ще не можуть прийти до тями.

Є повір’я, що зустріч з «ЛетючимГолландцем» віщує загибель. Попався на його шляху корабель обов’язково потоне вбурю, або розіб’ється об прибережні скелі. У старі часи, просолені морськимивітрами безстрашні чоловіки з забобонним жахом падали на коліна, при виглядіцього провісника швидкої загибелі, і просили у всіх святих захисту і порятунку.

Бачити корабель-примара в морях і океанах стали з початкуXVIII століття. У той же час, серед моряків, виникла й легенда, за допомогоюякої намагалися пояснити це незрозуміле явище. Вона оповідає про те, що команда«Летючого Голландця» дуже поспішала додому після довгого плавання і не прийшлана допомогу потопаючому судну, тим самим порушивши один з основних морськихзаконів.

Вищі сили суворо покарали відступників. На них було накладенопрокляття, а корабель виявився приреченим назавжди перебувати у відкритомуокеані. Він не міг причалити до берега, і команда невдовзі померла від голоду іспраги. Душі моряків залишилися на кораблі. Вони і керують ним у вічному плаванніпо безмежних морських просторах.

Є й інший корабель-привид. Це бригантина «Кенаря» – піратськесудно, яке безчинствували в морях в другій половині XVII століття. Ватажокпіратів був людиною патологічної жорстокості. Захопленим у полон людям за йогонаказом зв’язували руки й ноги і кидали живцем у воду, кораблі ж підпалювали.Бандити намагалися не залишати слідів, але чутки про безжалісність цих нелюдіввсе-таки просочилися в прибережні міста.

Військові кораблі полювали за «Кенаря», але негідникам дивнощастило. Вони жодного разу не зіткнулися з озброєними до зубів морськимисудами. Закономірний же фінал настав тоді, коли пірати захопили невеликеторгове судно. На ньому пливла молода жінка з малолітньою донькою.

Ватажок зазіхнув на красу нещасною і грубо поглумився над неюна очах у дитини. Потім те ж саме зробив і з дівчинкою. Вгамувавши свої скотячібажання, він наказав убити обох і викинути їх за борт. Як тільки понівеченітрупи торкнулися води, як на бригантину впало страшне прокляття.

Тіла піратів вкрилися жахливими виразками і струпами. Їхм’ясо стало гнити і відвалюватися шматками. За кілька годин вся команда померлав страшних муках. На третій день людські скелети ожили і стали виконувати своїфункції на кораблі, як живі люди.

До наших днів доходять страшні розповіді очевидців, якібачили «Кенаря». Цей корабель-привид з’являється з нізвідки і пливе паралельнимкурсом з зустрычним судном. Быля штурвала, в накинутый накидці, стоъть скелет.На палубі пересуваються такі ж скелети. Їх рухи повільні і незграбні. Вонизиркає порожніми очницями у бік людей, але ніяк не виражають свого ставлення доних.

По закінченню деякого часу корабель-привид починає бліднути вчистому повітрі, а потім зникає з поля зору моряків. Зустріч з ним не несенічого хорошого. З судном все буде гаразд, а от з тими, хто чекає членівкоманди на березі, можуть статися серйозні неприємності. Дружини і дочкиповинні тепер побоюватися бути згвалтованими, а батьки і сини пограбованими абовбитими.

Привиди надійно окупували не тільки морські простори. Вони неоминули своєю увагою і залізні дороги. Так Лондонське метро славитьсяпотягом-примарою. Він з’являється на станціях однієї з ліній підземки увечірній час доби. Примітно те, що дана субстанція невидима, споглядати їїстали лише після появи в метрополітені камер відеоспостереження.

Правда в наші дні поїзд-привид чомусь пропав. Може бутинастирливе увагу людей викликало якийсь енергетичний збій, і привид зник змоніторів. Років жще два тому фантом регулярно під’їжджав до станцій, але не зупинявся, а наневеликій швидкості рухався повз платформи і зникав у темному тунелю.

Виявити поїзд-привид вдалося абсолютно випадково ще в 50-тіроки минулого сторіччя. Так вже вийшло, що дуже молода пара забрела на одну зістанцій метрополітену. Юнак захоплювався фотографією і був закоханий у дівчину,а дівчині дуже сильно подобався хлопець. Молодики воркували, як голубки, незвертаючи ніякої уваги на гуркіт поїздів.

На плечі у новоспеченого закоханого Ромео висів фотоапарат.Він вирішив продемонструвати дівчині свою майстерність, а заодно і відобразитиобраз коханої на фотоплівці. Прекрасне створення встало спиною до рейок, а їїшанувальник навів об’єктив і зробив декілька кадрів. У цей час потягів не було; простір за спиною дівчинибув абсолютно порожнім.

Юнак був сильно здивований, коли виявив плівку і зробивфотографії. На них чітко проглядався поїзд за спиною його коханої. Йогозображення було трохи змазано, так як склад під час зйомки мабуть рухався. Добре розрізнялися вікна.Дивно було те, що в них не було видно жодного пасажира.

Молодий чоловік показав фотографії одному з службовців метро. Той знизавплечима і припустив, що це швидше за все знято ремонтний поїзд. Він не возитьпасажирів, а виконує технічні завдання. На цьому розмова було вичерпано, алеюнак не заспокоївся.

Він багато разів спускався на нещасливу станцію і постійнофотографував. У нього на руках виявилося ще кілька аналогічних знімків. Правдавід цього було мало толку, бо всі відмахувалися від надокучливого молодоїлюдини.

Фотографії стали затребувані тільки через багато років.Таємничий фантом побачили на екранах моніторів: у людей виник величезнийінтерес до цього явища. Уже далеко не юний чоловік пред’явив свої знімки поїзда-примари. Нарешті йому повірили іпоставилися з усією серйозністю до теми, яка хвилювала його довгий час.

Щось подібне трапилося в 1986 році в місті Клагенфурті напівдні Австрії. Невелика група французьких туристів вирішила сфотографуватисябіля міської ратуші на Новій площі. Дві сімейні пари встали зовсім недалеко відпрекрасного архітектурного творіння, а  один з них клацнув пару раз фотоапаратом.

Після того, як знімки були зроблені, туристи побачили чіткізображення самих себе на тлі стін, реставрованих ще в середині XVII століття.Фотографії були б відмінної якості, якщо б не невелика світла пляма за головоюодного з чоловіків. При більш уважному розгляді цього дефекту, дочка однієї ізсімейних пар змогла розрізнити в туманному хмарці людські риси.

Виразно проглядався довгий ніс, очі і кучеряве довге волосся.Під лупою можна було побачити й інші дрібні деталі особи. Складалося враження,що це зовнішність благородного і шанованої літньої людини.

Дочка французької пари була заінтригована. Вона спочаткуприпустила, що туманне розпливчасте світло на фотографіях – привид, але от чий?Настирлива дівчина вирішила докопатися до істини. Вона пішла в бібліотеку,перерила гори літератури, шукаючи в ній згадка про місто Клагенфурті таКаранта, в якій той перебуває.

Незабаром їй вдалося з’ясувати, що будівля ратуші в цьомумісті довгий час належало князям Розенбергу. У 1918 році воно перейшло у повне володіння міськоївлади. Цілком можна було припустити, що хтось із покійних вельмож не змирився звтратою і залишився у стінах ратуші назавжди.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.