Біль у спині вкрай неприємне явище, яке заважає людині насолоджуватися життям, повноцінно відпочивати і працювати. Лікувати біль у спині, а точніше причини, що викликають її, дуже важко, тому саме профілактика – ключ до запобігання проблеми.

Причинами болю в спині можуть виступати різні фактори, такі як:

  • погана постава
  • сидяча робота
  • підняття важких
  • зайву вагу
  • інфекції і захворювання хребта


Існує кілька правил, які допомагають підтримувати здоров’я хребта і не допустити хворобливих відчуттів. Щоб зберегти здоров’я спини необхідно не забувати про правильну поставу, намагатися не переносити тяжкості, помірно і професійно виконувати фізичні навантаження і вести активний спосіб життя.

Як правильно сидіти

Наш хребет отримує найбільше навантаження саме в сидячому положенні. Саме тому офісний персонал часто має проблеми зі спиною. Якщо у вас також сидяча робота велику роль відіграє ваше робоче місце. Крісло, в якому ви перебуваєте найбільшу кількість часу, повинно бути з високою спинкою. Його висота регулюється так, щоб коліна знаходилися на рівні з сідницями. Робоче крісло не повинно бути занадто м’яким і глибоким – приблизно дві третини довжини стегон. Сидячи на дуже м’яких меблях наші м’язи напружуються для утримання рівноваги, що негативно позначається на хребті.

Як правильно ходити і стояти

Дуже важливо тримати при цьому поставу. Щоб зрозуміти, що таке пряма постава станьте спиною до стіни. Ваші п’яти, сідниці, лопатки і потилиця повинні торкатися до стіни. Це ідеально пряма спина, запам’ятайте це положення намагайтеся так ходити і стояти.

Як правильно лежати і вставати

Багато хто вважає, що жорсткі матраци – ідеальне рішення для того, щоб зберегти здоров’я хребта. Але насправді вони також можуть завдати великої шкоди, якщо не знати чи підходить така поверхня для сну саме вам. Розберемося по порядку: даний матрац призначений для фіксації ідеального положення хребта уві сні. Так і є, але тільки якщо ви спите на спині або животі. У положенні на боці ваш хребет згинається і всю ніч знаходиться в самому шкідливому для нього положенні. Що в наслідок вранці позначиться на вашому самопочуття: ви не висипаєтесь і будете почувати дискомфорт в області попереку. Якщо все ж ви спите на жорсткій підставі, навколо вас має бути необхідну кількість подушок для кожної фізіологічної ізгібіни вашого хребта.

Вставати після сну необхідно попередньо зробивши кілька простих вправ руками і ногами (це можуть бути елементарні згинання та розгинання кінцівок), потім плавно, без різких рухів підніматися з ліжка.

Контролюйте свою вагу

Зайві кілограми додають навантаження для вашого хребта. Особливо якщо мова йде про різкий набір ваги. Зайва вага може стати причиною таких хвороб хребта як остеохондроз, протрузії і міжхребцеві грижі.

Займайтеся спортом

Лікувальна фізкультура та заняття фітнесом відмінно зміцнюють хребет і запобігають всім пов’язаним з ним хворобам. Хороший м’язовий корсет і достатня гнучкість хребта – основа профілактики болю в спині. Також дуже добре для профілактики хребта заняття плаванням. Саме у воді ми мінімізуємо ймовірність занадто різких некоординованих рухів, в наслідок яких дуже часто починаються проблеми зі спиною.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.