Профілактика і лікування плоскостопості.

Плоскостопість може привести до неприємних і серйозних ускладнень. Можуть виникнути болі в стопах, неприродна хода, викривлення хребта, різні хвороби м’язів і суглобів. Не затягуйте з лікуванням плоскостопості, а краще займіться профілактикою.

Для профілактики виникнення плоскостопості обов’язково купуйте тільки зручне взуття без високих каблуків і великих платформ. Носіть взуття, зшите з натуральних м’яких матеріалів, з підошвою, що гнеться. Щорічно проходьте огляд ортопеда  

Корисно для профілактики виконувати різні вправи: ходьба на носках, на п’ятах і на зовнішній стороні ступень. Намагайтеся якомога частіше робити масаж ніг.

Вважається, що добре усуває плоскостопість ходьба босоніж по землі, траві, піску, каменях, тому намагайтеся ходити босими в саду і городі.

Практично кожен вид спорту зміцнює стопи, особливо плавання, тому що вчиняються гребки ногами. Винятком буде лише ковзанярський спорт і важка атлетика, тому що вони припускають велике навантаження на стопи.

При плоскостопості рекомендується носити ортопедичне взуття із зручними супинаторами.

Намагайтеся якомога частіше робити розслаблюючі ванночки для ніг перед сном. Наберіть в один таз гарячу воду, а в іншій – холодну. Спочатку розпарте ноги в гарячій воді, а потім опустіть ноги в таз з холодною водою. Проробіть так кілька разів.

Сидячи виконуйте ефективна вправа з качалкою. Необхідно катати качалку по підлозі спочатку кожною ногою окремо, потім одночасно двома ногами. Качалку можна замінити на пластикову пляшку з водою або на палицю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: