Щоб уникнути появи у ванній кімнаті цвілі достатньо, щоб повітря в ній не було надмірно вологим і теплим. Домогтися цього зовсім нескладно.   
 
Чим небезпечна цвіль
 
Колонії цвілевих грибів розмножуються з неймовірною швидкістю, їх шкідливі мікроспори безперешкодно проникають глибоко в стіни, штукатурку, кахель і шпалери.
 
Грибкова цвіль щомиті виділяє в повітря тисячі і мільйони спор, які , потрапляючи в організм людини через легені, пригнічують імунну систему, викликаючи кашель і нежить, що довго не проходить, стають причиною великої кількості алергічних реакцій. Спори цвілі також можуть викликати захворювання на бронхіальну астму, пневмонію і навіть стати причиною онкологічних хвороб.
 
В даний час список захворювань, що викликаються спорами цвілі, постійно поповнюється, саме тому лікарі б’ють тривогу, звертаючи уваги не надзвичайну небезпеку, яку несуть цвілеві гриби.
 
Причини виникнення цвілі
 
Ванна кімната, з теплим і вологим повітрям, є ідеальним місцем для виникнення грибка цвілі, адже все, що потрібно цвілі – це повітря з температурою вище 20С і вологістю близько 75 %.
 
Щоб не «лити воду», перерахуємо причини, що призводять до появи цвілеві грибки:
 
– Недостатня вентиляція повітря;
– Підвищена вологість повітря;
– Неякісна гідроізоляція поверхонь;
– Несправність сантехнічних вузлів і з’єднань;
– Велика різниця температур між внутрішньою і зовнішньою поверхнею стін;
– Неефективна робота рушникосушки;
– Утворення конденсату на чавунних і сталевих трубах;
– Неякісна закладення швів і стиків.
Вентиляція повітря
 
Саме від неї більшою мірою залежить те, наскільки вологим буде повітря у ванній. Для поліпшення циркуляції повітря недостатньо лише тримати двері у ванну кімнату відкритою, слід подбає про облаштування в цьому приміщенні примусової вентиляції.
 
Крім установки вентилятора, який може включатися як роздільно, так і разом з освітленням у ванній, необхідно ще перевірити тягу у вентиляційній шахті. Рекомендуємо залишати вентилятор включеним протягом декількох хвилин по завершенні водних процедур.
 
Бажано, щоб двері у ванну кімнату мали в нижній частині кілька вентиляційних отворів, які нескладно зробити самому, закривши потім краї зрізів акуратними і симпатичними пластмасовими кільцями. Можна придбати двері для ванних з уже готовими вентиляційними отворами внизу.
 
Гідроізоляція та утеплення
 
Від того, наскільки якісно виконана гідроізоляція у ванній безпосередньо залежить чи будуть сирими в ній стіни та перекриття. Погодьтеся, навряд чи буде сухим повітря в приміщенні, стіни якого просякнуті вологою.
 
Потрібно приділити особливу увагу закладанню швів як на стінах, так і на підлозі ванної кімнати. Часто причиною надмірної вологості стають неякісно закладені стики між ванною і стінами.
 
Дуже важко боротися з вогкістю і грибком, якщо на стінах, стелі або підлозі ванної кімнати утворюється конденсат внаслідок різниці температур між внутрішньою і зовнішньою поверхнею стін і перекриттів. У цьому випадку позбутися від конденсату можна лише виконавши утеплення стін і стелі, а для підлоги оптимальним рішенням буде облаштування теплої підлоги з підігрівом.
 
Сантехніка, труби і полотенцесушитель
 
Необхідно провести повну ревізію, перевірити абсолютно всі сантехнічні вузли і якість їх сполук. Підтікаючі елементи замінити новими або виконати заново їх монтаж.
 
Часто на поверхні чавунних, да сталевих труб теж , утворюється конденсат, причиною якого є висока теплопровідність матеріалів, з яких вони виготовлені. Тому, по можливості, краще замінити їх трубами з полімерних матеріалів.
 
Заміна рушникосушки на нову, більш сучасну і продуктивну також внесе свій помітний внесок у справу боротьби з вогкістю і цвіллю у ванній.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.