Профілактика застуди!

1. Тримати ніс в теплі! Головний і найдієвіший засіб для профілактики застуди – захист носа і горла від переохолодження. Носіння шарфа в холодну погоду має стати звичкою – якщо доведеться стояти на холоді, шарфом можна буде прикрити рот і ніс.
 
Як не захворіти на грип? Тримати ніс в теплі! Якщо з’явилося відчуття, що ніс замерз, варто потерти його долонею – це моментально поліпшить кровообіг, що може врятувати від появи застуди.
 
2. Промивати ніс. Регулярний назальний душ захищає від застуди. Промивання носа дуже корисно робити кожен день, вранці або ввечері відразу після чищення зубів. А краще і вранці, і ввечері. Це особливо важливо в період холодів. Промиваючи ніс, ми вимиваємо віруси. Промивання найкраще робити фізіологічним розчином. У домашніх умовах достатньо буде розчинити у склянці теплої води 0.5 чайної ложки кухонної солі. Необхідно знайти ємність – лійку. В аптеках продаються готові засоби для промивання носа (наприклад, Долфін), що включають в себе флакон із спеціальним наконечником і порошок для приготування розчину. Однак можна скористатися великим і досить м’яким флаконом від крапель для носа або іншого засобу (головне – флакон повинен мати достатньо вузьке горлечко – наконечник, щоб можна було ввести його в ніздрю на пару міліметрів). Флакон потрібно добре вимити, обдати окропом зсередини і потім наповнити сольовим розчином. Щоб промити ніс, слід нахилитися над умивальником або ванною, схилившись приблизно на 90 градусів. Повернувши голову трохи вправо, потрібно ввести кінчик лійки – флакона в ліву ніздрю на пару міліметрів і, несильно натиснувши на флакон, дозволити рідини затекти в ніс. При цьому вона повинна витікати з правої ніздрі.

Для профілактики застуди обов’язково освоїти процедуру промивання носа! Випорожнивши флакон, потрібно добре висякатися, знову наповнити флакон і виконати все те ж саме, нахиливши голову в ліву сторону і впустивши струмінь в праву ніздрю. По закінченні знову висякатися і помити флакон.
 
3. Боротися з вірусами. Мати в домашній аптечці препарати, що містять інтерферон і підвищують імунітет. Наприклад, Генферон Лайт спрей, цей препарат містить інтерферон і таурин. При інтраназальному застосування в осередку інфекції досягається виражений місцевий противірусний і імуностимулюючий ефект.
 
4. Мити руки! Коли небезпека захворіти на застуду підвищується, потрібно приділяти особливу увагу чистоті своїх рук. Не помивши руки, ні в якому разі нічого не їжте, не витирайте губи, не чіпайте ніс і не тріть очі. Саме через немиті руки ми найчастіше заражаємося від вже хворих. Причому, щоб захворіти, необов’язково навіть вітатися за руку з хворою людиною – буває досить просто взятися за дверну ручку незабаром після нього. Чистота рук – запорука здоров’я, якщо мова йде про простудні захворювання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: