Прогулянки з новонародженим малюком!

Не секрет, що прогулянки на свіжому повітрі надзвичайно корисні для здоров’я. Крім відомого заспокійливого впливу, прогулянки корисні з точки зору стимуляції кровообігу і благотворного впливу на роботу серця, вентиляції легенів і збагачення організму киснем.  

Навіть дорослі люди після прогулянки відчувають прилив сил, бадьорість і готовність до нових звершень, що вже говорити про дітей. Звичайно, корисність прогулянок для дітей незаперечна. Виняток становлять лише діти віком менше двох тижнів або хворі, з підвищеною температурою.  

Отже, Ви з малюком повернулися додому з пологового будинку. Перші прогулянки з новонародженим можна здійснювати на відкритому балконі вже на другому тижні життя. Звичайно, якщо на дворі зима, морози, хуртовина чи просто сильний вітер, знайомство зі свіжим повітрям краще відкласти до четвертого тижня, або ж почекати, поки погода не налагодиться.

Для першої прогулянки достатньо буде провести 15 хвилин у мами на руках на балконі. Надалі час перебування на відкритому повітрі збільшують на 5-15 хвилин кожен день, поступово доводячи його до двох годин.

У літній період гуляйте по ранковій і вечірній прохолоді, взимку навпаки намагайтеся виділяти час для прогулянок в середині дня, коли сонце стоїть високо. З другого місяця життя можна спокійно виходити на вулицю з коляскою.

Виходячи з коляскою не забудьте про такі дрібниці, як памперси, вологі серветки, можливо, дитячий чай або вода. Якщо на вулиці спека, не забувайте почастіше пропонувати малюкові воду.  

Одягаючи дитину для вулиці, не перестарайтеся. Для літньої прогулянки цілком достатньо білизни і теплого пледа. Якщо на вулиці спекотно, то вкривайте малюка пелюшкою, одяг вибирайте просторий і без внутрішніх швів, а замість шапочки одягніть панамку або косинку.

Взимку на дитину надіньте боді або теплу сорочечку, кофточку, повзунки та утеплені штанці, шапочку, рукавички, а також загорніть в теплий конверт або ковдру. Правильно одягнений і тепло укритий малюк на вулиці швидко засне. Якщо повітря холодне, необхідно час від часу перевіряти носик рукою: якщо він теплий, то про стан малюка можна не турбуватися.  

І влітку, і взимку, особливо в перший вихід або після зміни комплекту одягу, потрібно стежити, щоб дитина не перегрілася. Однак, якщо це все ж сталося, скоротіть час прогулянки, а в наступний вихід врахуйте свої спостереження, і, якщо потрібно, скоректуйте набір одягу.

На вулиці не забудьте простежити, щоб малюкові не докучали вітер і пил, влітку накривайте коляску спеціальної москітною сіткою або просто шматком марлі, щоб уникнути укусів комах.  

Окремо варто поговорити про сонячниі ванни. Взимку вони безумовно корисні, тим більше, що в холодну пору року на сонці виставляють тільки личко малюка. А ось влітку необхідно потурбуватися про те, щоб  дитина не отримала сонячний опік або удар. У літній час слід здійснювати прогулянки по затемнених місцях, обов’язково прикривати головку головним убором по погоді.  

Один з найбільш важливих порад: не припиняйте здійснювати прогулянки щодня без вагомої причини. Постарайтеся знаходити час  кожен день, адже малюка, звиклого до постійних умов квартири, куди легше застудити або налякати вуличним шумом. А ось регулярні прогулянки на свіжому повітрі не тільки зміцнять його і Ваше здоров’я, але і посприяють кращому розумінню і здоровій атмосфері в сім’ї.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: