Проросла пшениця!

Ставши на шлях здорового харчування, ви обов’язково зустрінетеся з таким продуктом, як проросла пшениця. Сам по собі цей злак багатий вітамінами, мікро-і макроелементами, містить незамінні амінокислоти, ефірне масло, клітковину, пектин, крохмаль, глюкозу і багато інших корисних для нашого організму речовин.
 
А в її зародку всі ці природні «корисності» множаться в десятки разів і здатні чинити відчутний благотворний вплив на багато життєві функції людини. Проте варто пам’ятати, що є випадки, при яких вживання пророслої пшениці небажане.
 
Давайте докладніше поговоримо про такий продукт, як проросла пшениця, її користь і шкоду для нашого організму.
 
Проросла пшениця: корисні властивості
 
Зародок пшениці не тільки є своєрідною енергетичної «бомбою» – заряд цієї «бомби» ще й дуже добре засвоюється нашим організмом і продовжує працювати навіть у нас всередині. Завдяки чому користь пророслої пшениці досить істотна і виражається такими властивостями:
 
• стимуляція обмінних процесів і кровотворення;
• активація імунних сил організму;
• заповнення дефіциту вітамінів, мікро-і макроелементів;
• очищення організму і нормалізація кислотно-лужного балансу;
• нормалізація процесів травлення (зменшує гнильні процеси в кишечнику);
• уповільнення процесів старіння організму;
• підвищення потенції.

Така користь пророслого зерна пшениці буде особливо до речі майбутнім мамам і мамам, що годують немовлят, зростаючому організму підлітків і людям похилого віку. Не менш благотворний вплив зародки пшениці нададуть і на організми людей, що регулярно піддаються розумовим та фізичним перевантаженням. Дуже ефективна проросла пшениця і для зниження ваги, тому активно використовується в різних дієтах.
 
Вживати пророслі зерна можна як у чистому вигляді, так і в складі страв (салатів, каш та ін.) Для максимального ефекту потрібно з’їдати не менше ½ склянки зародків. Однак на швидкі результати не настроюється, оскільки дія зерен накопичувальне і проявиться з часом.
 
Проросла пшениця: шкідливі властивості
 
Розглянемо і протилежну сторону питання, а точніше сказати, випадки, коли вона може нашкодити. Так, не піде вона на користь дітям до 12 років, а також дорослим відразу після хірургічних втручань. Але це ще не все – є у пророслої пшениці протипоказання у вигляді конкретних захворювань:
 
• цукровий діабет;
• алергія на глютен;
• хронічні захворювання органів травлення, особливо в період загострення.
 
Крім цього, завдати шкоди проросла пшениця може і в результаті неправильного її вибору, а саме – оброблена отрутохімікатами або проросла протягом двох днів. Також, щоб не випробувати на собі шкоду вже пророслого зерна пшениці, зберігайте його в холодильнику не більше двох днів і не вживайте потемнілі зародки злаку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: