Протікає кран (змішувач), що робити?

Багатьом знайома ситуація, коли капає вода з крана, видаючи монотонний дратівливий звук. Особливо цією хворобою «хворіють» старі типи кранів, з гумовими кран-буксами, де прокладка кріпиться на хвостовику головки крана.

Часто, особливо молоді господині, затягують кран тугіше, а отже через це гумка втискається, втрачаючи свою пружність і кран починає протікати. Помінявши прокладку на нову, через деякий час цикл знову повторюється знову і знову, іноді з періодичністю 1 раз на місяць.

Протікає кран (змішувач), що робити?

Ще й зараз у деякого стоять такі вентильні змішувачі з гумовими кран-буксами. Що робити в таких випадках?

Є два варіанти – весь час міняти прокладки, або поставити золотник іншого типу, тобто кран-букси керамічні. Як це зробити – напишу нижче, а зараз давайте розглянемо цю проблему більш ширше.

Насамперед представимо, чим загрожує несправність крана? Якщо кран або змішувач несправний, а часто це буває коли кран старий і покритий корозією, гідроударом його може прорвати, і як наслідок затопите свою квартиру і можливо сусідів, влетівши на кругленьку суму.

Звідси висновок – на крані, шлангочках, трубах економити не можна !!!

Скупий платить двічі, якщо вашому змішувача вже більше 10-ти років – купіть новий! І не купуйте найдешевший, де товщина металу 1,5 мм – трохи притиснете, при установці, і може з’явитися непомітна тріщина в корпусі. Та й корозія такий змішувач швидше з’їсть.

Гнучкі сполучні шлангочки завжди купуйте найякісніші, так, як це найтонше місце, де може бути прорив. Водяне тиск в 6-7 атмосфер, це не жарт. Якщо різьблення в змішувачі окислилось і вже частково з’їдено окисом, залиште його собі на запчастини.

Які змішувачі краще купувати?

Ми рекомендуємо віддати перевагу кранам на півоберта, тобто з керамічними кран-буксами, вони більш надійні і мають “захист від дурня”, кран не пережмешь, через що він зазвичай і починає прокопувати.

Але тут є один нюанс, деякі такі крани без фільтра довго працювати не будуть і доставлять вам ще більше проблем, ніж звичайні з гумовими кран-буксами. Доведеться періодично розбирати їх і вигрібати звідти сміття. Тому купіть відразу і корінні крани з фільтром (це ті крани, які стоять перед змішувачем), або ж фільтри окремо, встановіть їх та забудете на кілька років, що таке проблеми з кранами і неприємні звуки на кухні – кап-кап-кап-кап .

Але, у більш дорогих змішувачах, золотники на півоберта мають більший діаметр, і вікно, через яке проходить вода, відповідно, теж більше. Це дозволяє сміттю, а як правило це шматочки іржі, проскакувати і не забивати кран. Такі змішувачі без фільтра можуть стояти набагато довше.

Останнім часом змішувачі комплектуються ущільнювальними гумками з сіточкою, які використовуються замість фільтра, але я вважаю це не кращий варіант, якщо такий фільтр заб’ється – доведеться знімати змішувач, чистити фільтр, а потім знову його встановлювати.

Є ще варіант, якщо у вас стоїть старий, але якісний змішувач і при огляді різьблення і стінки ще хороші, спробуйте замінити золотники (кран-букси) на сучасні, на півоберта, тобто керамічні. Візьміть свій старий золотник і підберіть, або вам підберуть у магазині або на ринку новий, такий же за розміром, але керамічний. І не забудьте поставити фільтр.

Як встановити золотник, або як замінити кран-буксу в змішувачі? Досить просто – закрийте корінні крани на стояках, обидва, на гарячу і холодну воду, відкрутіть старий золотник і встановіть новий. Робіть це акуратно і сильно не затягуйте кран-букси. Якщо після перевірки вода трохи протікає з під золотника – ще трохи підтягніть.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: