Пташиний послід як органічне добриво.

Пташиний послід, як органічне добриво, може прийти на виручку садівникам, городникам, дачникам. Якщо худобу тримати не так то просто, то тримати десяток курей не складе труднощів для будь-якої людини. А постійне надходження цінного добрива, пташиного посліду (особливо курячого) буде забезпечено цілий рік. Він багатий поживними елементами (більше ніж у гної), легко засвоюється рослинами, діє швидко. Його можна вносить майже під усі культури саду, городу, ягідника, квітника. Тільки не варто забувати, що це органічне добриво високої концентрації. Він містить трохи більше 1 % калію, до 2% фосфору, 2,2 % азоту. Так що можна ще сказати що вміст елементів дуже збалансований.
 
Застосовують пташиний послід як органічне добриво часто у вигляді бовтанки. Беруть 10 літрів води і заливають 1,5 кг посліду. Нехай бродить від 3- х днів до тижня. Потім розбавляти у співвідношенні 1:10 або 1:20. Тобто беремо 10 літрів води, вливаємо 1 (або 2 під овочі, квіти) літра бовтанки. Поливаємо рекомендованими для кожної рослини нормами, але так, щоб не потрапляла рідина на зелені частини. Пташиний послід хороший як добриво, але може призвести до опіку зелені. Тому навіть якщо ви не потрапили на рослину, для більшої обережності пролийте після підгодівлі грядки водою, змиваючи всі краплі з зелених частин.
 
Можна вносити пташиний послід як органічне добриво під осіннє перекопування або перед посадкою навесні. Але з обов’язковим загортанням у грунт. Так як на повітрі швидко випаровується азот. На сотку пішло до 8 кг цього добрива.
 
Домашню птицю (особливо курей) часто тримають на підстилці. Це може бути торф, тирса, солома і навіть дрібне сіно. Тому пташиний послід буде перемішаний з цим підстилковим матеріалом. Після того як буде почищений сарай, підстилка з послідом вноситься під перекопування, в іншому випадку складується і зберігатися до використання. Добре б пересипати при укладанні шари суперфосфатом, тоді азот зв’яжеться з фосфором і не буде випаровуватися. Можна додати до посліду гній. А ще простіше послід (особливо якщо він без підстилки) висушити і зберігати в закритій ємності до використання як добрива. Можна так само пересипати ним компост і просто компостувати в ящику. Так що не варто відмовлятися від такого дару природи і необхідно використовувати його для підживлення рослин.  Всі підгодівлі проводить з наступним поливом, до зменшення концентрації добрива та очищення листя від крапель.

Баклажан підгодовують пташиним послідом у фазі 2-х справжніх листочків (1:15 ) з наступним поливом. Відро на 1 квадратний метр грядки.
 
Кавун, диня – незабаром після появи сходів 1:15.
 
Кабачок – на початку утворення батогів 1:15 з додаванням нітроамофоски 15 грам на відро .
 
Капусту тільки на початку вегетації підгодовують слабким розчином пташиного посліду.
 
Огірок. Розсаду двотижневу 1:10. Другий раз розсаду огірка підгодувати після того, як приживеться після пересадки 1:15. У період бутонізації удобрюємо сумішшю з 1 склянки пташиного посліду розведеного у відрі теплої води з додаванням 1 столової ложки без гірки нітроамофоски, 1 чайної ложки сечовини. Перед підгодівлею і після полити. Давати 4 літри на 1 м. кв. грядки.
 
Розсаду перцю в співвідношенні 1:12. Після висадки перший раз підгодувати гноєм (1:10), а другий раз пташиним послідом у співвідношенні 1:12 з додаванням 20 грам нітроамофоски.
 
Ревінь удобрюємо щороку навесні витяжкою 1:20 з додаванням золи склянки на відро.
 
Буряк в фазі 4-х справжніх листків пропорція 1:12 10 літрів на 10 погонних метрів. Відступити від посівів на 8 см, зробити маленьку борозенку, в неї і лити рідину. Потім пролити водою і замульчувати.
 
Селера після кожного зрізу зелені підгодовувати розчином пташиного посліду у співвідношенні 1:12.
 
Томати підгодовують в період наростання зеленої маси 1:12. Дають 1 літр під кущ і роблять це приблизно через 2 тижні після висадки розсади.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: