Пупкова грижа у дітей.

Як відомо, пупкова грижа не такий вже рідкісний діагноз серед новонароджених. Поняття грижі передбачає випинання певних внутрішніх органів через ослаблені м’язи та інші верхні шари. В даному випадку відбувається випинання через пупкове кільце новонародженого частин органів черевної порожнини, ця патологія часто помітна візуально.  

Якщо педіатр на профілактичному огляді не розповів вам, як визначити у дитини пупкову грижу, подивіться докладну інформацію про це в інтернеті.  Під час вагітності пупкове кільце плода забезпечує сполучення між двома кровоносними системами. Як правило, воно невеликого розміру і стягується в міру загоєння пупка новонародженого, але часом, якісь негативні фактори сповільнюють або перешкоджають надійному змиканню пупкового отвори.  

Приміром, така хірургічна патологія часто зустрічається у недоношених немовлят, малюків з недоліком ваги, адже у них зазвичай спостерігається ослаблення м’язової та сполучної тканини.  

Візуально спостерігати грижу у ослаблених новонароджених можна вже на перших тижнях життя, особливо помітно випинання при крику, коли різко підвищується тиск усередині животика. При цьому навіть у цілком міцних немовлят зустрічається пупкова грижа в перший рік життя, що може бути пов’язано з частими запорами, метеоризмом і, як наслідок, сильним і частим плачем.  

У більшості випадків у міру зміцнення м’язів черевного преса грижа проходить самостійно ще в дошкільному віці. Звичайно, буде потрібно періодично оглядати дитину у хірурга і виконувати всі розпорядження, наприклад, робити масаж і регулярно займатися зміцнювальною м’язи гімнастикою, на перших порах, під керівництвом фахівця.  

Коли малюк навчиться тримати голівку, педіатр показує молодій мамі, як необхідно викладати дитину на животик. Це досить проста, але дієва процедура дозволяє швидше зміцнити м’язи преса, поліпшити перистальтику кишечника, позбавляє від метеоризму.

Якщо профілактичні та лікувальні заходи, призначені лікарем, не дають очікуваного ефекту, як правило, проводиться хірургічне втручання.  Адже існує небезпека обмеження грижі, яке супроводжується високою температурою, сильним болем, а то і кишковою непрохідністю.  Саме тому у діток з діагнозом пупкова грижа будь-яка скарга на болі в животі вимагає підвищеної уваги батьків, а краще негайної консультації з лікарем.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: