Рецепт приготування варення з шовковиці!

Медово-солодку ароматну шовковицю люблять майже всі. Але сезон її дозрівання дуже короткий, і щоб ласувати нею круглий рік, господині готують з неї компоти, джеми. А особливо смачним виходить варення з шовковиці.

Приготування варення з шовковиці

Шовковиця буває різною. Для приготування варення краще вибирати великі ягоди чорної шовковиці. Якщо ви любителі білої шовковиці, то можна з цього ж рецепту готувати і її. Ягоди краще рвати на дереві, яке росте далеко від дороги і промислової зони. Ягоди потрібно промити, зелені хвостики можна не відривати. Можна рвати руками шовковицю з гілок, можна розстелити чисту плівку і потрусити ягоди, а потім обов’язково перебрати, щоб не попалися гілки, листя та комахи.

Читайте також: Варення з чорної смородини!

За допомогою 0,5 л банки визначте, скільки у вас шовковиці, і засипте її цукром з розрахунку на одну 0,5 л банку – 1 склянка цукру. У багатьох рецептах рекомендують брати цукор в пропорції 1 до 1, але тоді варення вийде дуже солодким, так як шовковиця сама по собі дуже солодка.

Акуратно перемішайте ложкою цукор з ягодами, щоб не пошкодити цілісність шовковиці, накрийте кришкою і залиште на кілька годин, щоб ягоди пустили сік. Бажано засипати цукром з вечора, а на ранок можна варити варення.

Коли ягоди пустять сік, добре перемішайте їх і поставте на повільний вогонь. Від варення не відходьте, почне підніматися пінка, вам потрібно буде її зібрати ложкою окремо. До речі, пінка ця неймовірно смачна, віддайте її дітям або з’їжте самі.

Як тільки варення почне закипати, вимкніть його. Накрийте кришкою і залиште на кілька годин, щоб охололо. У цей час ягоди просочаться сиропом і стануть ще смачнішими.

Знову поставте на повільний вогонь і, періодично помішуючи, готуйте варення, поки воно не почне густіти. На це піде не більше 20 хвилин, не потрібно перетримувати варення, інакше воно потім може зацукруватися. Пізніше, коли воно вже охолоне в банках, воно саме стане густіше.

Поки варення ще на вогні, підготуйте банки. Дуже зручно використовувати 0,5 л і 0,2 л. Їх потрібно добре помити з миючим засобом, ретельно прополоскати і стерилізувати. Робиться це так: на вогонь ставите каструлю з водою, і коли вона закипить, опускайте по черзі в окріп банки і кришки. Можна скористатися іншим способом: зверху на каструлю поставте сито, а на нього банку і обдайте паром скло. Є й спеціальні магазинні пристосування для пастеризації банок. У будь-якому випадку вам необхідно виконати дану процедуру, щоб позбутися від мікробів.

Читайте також: Як варити варення з шовковиці?

Вимкнувши варення, відразу ж переливайте його в банки і закривайте кришки. Потім переверніть банку кришкою вниз, перевірте, чи не йдуть бульбашки повітря і ставте в цьому ж положенні на стіл, зверху вкривайте ковдрою. Варення повинне повільно остигати, щоб довго потім зберігатися в банках.

Після того, як банки повністю охолонуть їх можна переносити в підвал для зберігання, ставити на полицю або в холодильник.

Таке варення може зберігатися до 3 років. Але зазвичай його з’їдають набагато раніше, одним з перших. А все завдяки приголомшливому аромату і смаку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: