Релігія Вуду!

Культ Вуду (або Vodun) виник на островах Гаїті, і бере свій початок з культури Західної Африки. Засновниками його були чорношкірі раби, яких завозили з Африканських країн до Південної і Центральну Америку.

Слово «Вуду» означає «дух» або «божество» ( мова Fon, одне з говору народу Дагом ). Саме там, в Західній Африці, за переказами, знаходиться житло божеств.

Місцева влада суворо забороняли рабам сповідувати їх власну релігію і жорстоко карали за непослух. Іновірців насильно хрестили в католиків. Але вони продовжували сповідувати свою релігію. Доводилося виявляти винахідливість і обережність. Прихильники культу Вуду використовували статуї, свічки, мощі та іншу католицьку атрибутику для проведення своїх ритуалів. Це рятувало адептів від переслідування, а суть трималася в строгому секреті.

Релігія поширилася по різних країнах Карибського басейну під різними назвами, але відрізняючись лише в деталях. З часом екзотичні вірування перемістилися і на континент. Послідовники стали з’являтися в Новому Орлеані, штаті Майамі і навіть в Нью-Йорку. Число послідовників Вуду налічувало близько п’ятдесяти мільйонів чоловік.

Основна суть вірувань Вуду

Прихильники цієї релігії вірять у те, що світ населений добрими і злими лоа ( божества або духи). Саме від них залежать здоров’я, добробут і життя людини. Під час проведення ритуалів ці сутності часто вселяються в віруючих. Спілкуватися з лоа можуть тільки білі чаклуни УНГА (houngan) і чаклунки мамбо (mambo). Виконуються спеціальні ритуальні танці і жертвопринесення, щоб умилостивити духів. Потім чаклун впадає в транс і припрошує лоа посприяти у вирішенні життєвої проблеми або виконання бажання. Якщо духи задоволені жертвопринесенням і ритуал проведений правильно, то вони обов’язково допоможуть.

Існує і темна сторона Вуду. Темних чаклунів називають бокорах (bokor). Вони створюють таємні товариства і в практиці використовують чорну магію. За допомогою воскової ляльки вони можуть наслати на свою жертву прокляття, зняти яке дуже складно; можуть за короткий час довести людину до смерті. Одним із прийомів чорної магії Вуду є пожвавлення померлого (створення зомбі) і повне підпорядкування його своїй волі. Такий живий мрець є знаряддям в руках чаклуна. Треба відзначить, що прихильники Вуду не часто звертаються за допомогою до чорного чаклуна, але якщо таке трапляється, то жертві не позаздриш.

Дослідники і популяризатори екзотичних культур приписують Вуду поклоніння дияволу, приношення в жертву новонароджених і канібалізм, але це не є типовими проявами цієї релігії.

Незважаючи на те, що в 1960 році Ватикан визнав Вуду відгалуженням католицизму, адепти вважають свою віру більш давньої і глибокою.

Як уже згадувалося, Вуду – це синтез кількох релігійних напрямків. Так наприклад богиня любові Ерзулі (Erzulie) може уособлювати собою Діву Марію, римську богиню Венеру і давньоєгипетську Изіду. Одним з найголовніших божеств вважається змій Уроборос (гаїтяни називають його Дамбалла Ведо ( Damballah Wedo). Заковтуючи свій хвіст, він уособлює гармонію Всесвіту, коло вічності, де все рано чи пізно повертається до свого початку. Це джерело енергії всіх лоа і місце їх проживання. Самих лоа незліченна безліч і кожен з них зі своїм знаком і призначенням. Так наприклад лоа Легба (Legba) (або Папа Легба ( Papa Legba ) є провідником між божествами і людьми ( Гермес, Меркурій).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: