Звичайно дерев’яні стільці становлять собою деяку цінність для власників. Особливо, якщо вони дісталися від батьків або від бабусь. І коли такий стілець ламається – це засмучує всіх. Але, спробуємо відремонтувати дерев’яний стілець, у якого зламалася сидіння.
 
Сидіння будемо ремонтувати за допомогою дерев’яних меблевих шипів. Шип являє собою круглий дерев’яний кілочок з дрібними поздовжніми борозенками. Борозенки необхідні для осадження клею, за допомогою якого скріплюються деталі.
 
Необхідно просвердлити отвори під шипи на кожній з половин зламаного сидіння. Отвори свердлять строго супротивно – щоб шипи входили в обидві половинки деталей без зміщення. Свердло краще взяти по дереву. Його діаметр повинен відповідати діаметру шипа. Глибина отвору – трохи більше половини довжини шипа. З кожного боку необхідно просвердлити не менше чотирьох отворів на відстані 4-6 см один від одного.
 
У своїй роботі використовуємо столярний клей. Занурюємо в нього кінці дюбелів і вбиваємо в отвори одній з половинок сидіння. Дюбеля повинні увійти в дерево на половину.
 
Змащуємо клеєм виступаючі частини дюбелів і з’єднуємо обидві половинки сидіння. Постукуючи дерев’яним або гумовим молоточком добиваємося щільного з’єднання двох деталей.
 
Надлишки що виступив клею необхідно відразу видалити.
 
Сидіння стільця потрібно витримати пару днів в стислому стані. Тобто, необхідний або прес, або струбцинки, за допомогою яких половинки можна стиснути і залишити на тривалий термін до висихання.
 
Після висихання сидіння, його можна додатково зміцнити, прикрутивши з нижньої сторони 4 металеві пластини (один кінець пластини фіксується саморізами по одну сторону розлому, інший – по інший. Природно, довжина саморіза не повинна перевищувати товщину сидіння. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.