Режим харчування і сна немовляти!

Годування немовляти – дуже важливе завдання. З самого початку необхідно скласти правильний режим, який буде виконувати ще й виховну роль. Звичайно ж, багато хто замислюється над тим, не насильство чи це – в такому ранньому віці намагатися організувати життєдіяльність дитини таким чином, коли він спить, їсть і спить у відповідності з певним режимом, а не коли йому цього хочеться. Але, за результатами безлічі спеціальних досліджень і досвіду, накопиченого у вихованні дітей, можна сказати, що установка режиму необхідна для дитини, практично відразу ж після того, як він народився.    

Звичайно, дитина сама визначає за своїм внутрішнім станом час сну і його тривалість, але зовнішні умови не менше цього впливають на все, що відбувається – вони можуть як порушувати, так і втомлювати, що сприяє сну.  

Приміром, коли дорослі надто багато часу приділяють розвазі дитини, вона перенулює, внаслідок чого не спить занадто довго, і в результаті не здатна швидко заснути, що призводить до тривожного сну. А це безпосередньо впливає як на самопочуття, так і на настрій – дитина вередує і втрачає апетит. Відповідно, щоб дитина правильно розвивався, потрібно підтримувати хороший і міцний сон, своєчасно її годувати і розважати. Щоб розібратися з активністю дитини, треба знати, що її потрібно вчасно годувати і укладати спати.     

З третього-четвертого тижня сон дитини стає коротшим, і, отже, це найкращий час для того, щоб привчити малюка до певного режиму дня. Щоб створити такий режим, потрібно правильно встановити час годування немовляти, і створити сприятливу для міцного сну обстановку. У той же час, поки дитина не спить, потрібно давати йому всі умови, щоб він рухався і грав.  

Пологові будинки зараз застосовують принцип шестиразового харчування. Воно має на увазі годування кожні три з половиною години і семигодинну перерву на сон. У перший місяць, коли сон дитини ще дуже довгий, такий режим йому підходить.    

Другий місяць життя дитини супроводжується великим неспанням. Проблема полягає в тому, що дитина починає прокидатися на півгодини раніше годування, і, коли поїсть, знову може заснути. Відповідно, проблему знімає перехід на семиразове харчування, при якому проміжок стає коротшим, і становить три години.    

Як тільки дитина починає дотримуватися певного режиму, її вже не варто міняти. Звичайно, можна зрушити рамки на півгодини, якщо у дитини дуже міцний сон в той час, коли її потрібно годувати, або коли вона прокидається і засинає раніше.    

Щоб немовля звикало до того, що між годуванням є велика нічна перерва,  потрібно його годувати останній раз в районі опівночі. З часом, дитина звикне до цього і ночами почне міцно спати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: