Римський Колізей!

Найзнаменитіша пам’ятка Італії – Колізей. Це символ влади та історії всього Риму. Звели його в першому столітті до нашої ери. Цей стадіон античного світу побудований у вигляді амфітеатру.

Будівництво розпочали після перемог імператора Веспасіана в Юдеї. Колізей будували протягом 11 років. За цей час працівники звели якісне спорудження та впровадили невідому на ті часи технологію – конвеєр.

Стародавні технології

Під час будівництва було прийнято геніальне рішення: полегшити конструкції. У три яруси будували 240 арок, із зовнішнього боку облицьованих травертином. Саме вони розташовані по колу еліпса, ширина якого становить 156 метрів, висота – 57 метрів, а довжина – 188 метрів. Варто відзначити, що даний еліпс бетонно-цегляний. До зведення Колізею ніколи в історії будівництва не використовувалися ні цеглини з теракоти, ні бетонні блоки. Для роботи зі зведення цього амфітеатру знадобився приблизно 1 мільйон таких цегл.

На бруківці розташовані якісь стовпчики. Фахівці не сходяться в думках з приводу їх призначення. Одні запевняють, що вони створювалися для стримування ревучого натовпу. Інші припускають, що до даних стовпів раніше кріпилися канати тенту.

Будівельники при роботі намагалися взяти до уваги кожну дрібницю і передбачити непередбачену ситуацію. Колізей вміщав в себе 55 тисяч людей, і необхідно було все продумати так, щоб у разі надзвичайної ситуації, всі вони могли швидко його покинути. У світі більше не було побудовано жодного будинку з подібною пропускною здатністю. Офіційна назва Колізей отримав від латинського слова «colossus», що перекладається, як «велетень».

Біль і кров. Плата слави Риму

Цей амфітеатр бачив величезну кількість звірів і людей. На честь відкриття Колізею уряд оголосив 100 днів ігор. За цей час відбулися сотні боїв за участю як гладіаторів, так і левів з тиграми і іншими хижаками. Для вбивства тварин гладіатори проходили спеціальне навчання. Мета такого заходу полягала не тільки у видовищному поданні. Вони мали й іншу задачу. Було прийнято вважати, що бої на смерть з найнебезпечнішими представниками тваринного світу підкреслювали статус і велич імперії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: