Різдво Христове та Святий вечір!

Різдво Христове – це свято, яке було встановлене в пам’ять про народження у Віфлеємі Ісуса Христа. Різдво є державним святом у понад ста країнах світу. Його відзначають в Європі, Канаді, Сполучених Штатах, Новій Зеландії, Австралії та інших країнах.Існують такі поняття як «католицьке різдво» і «православне різдво».

Католицьке відзначається 25 грудня, а православне – 7 січня. Так чому вийшло так, що один і той же свято відзначають у різні дні ? Насправді, тут має місце деяка плутанина .

Як і католицька церква, православна святкує Різдво 25-го грудня. Але так як вона живе за юліанським календарем, ця дата для неї припадає на 7 січня за юліанським літочисленням. Ось чому в Україні Різдво прийнято відзначати саме в січні. Хоча, за великим рахунком, дати ці досить умовні.

Історія Різдва

Розповімо трохи про історію цього дивного свята. Вперше відзначати Різдво християни стали ще в 4 -му столітті. Правда, до цих пір не дано відповіді на питання про те, коли ж з’явився на світ Ісус .

А чому Різдво святкують 25 грудня, запитаєте ви? На цей рахунок є кілька версій.

Згідно з однією з них, таку дату вибрали з тієї причини, що Великдень і Боговтілення (зачаття Христа) святкувалися християнами одночасно. А після того як до дати 25 березня додалися 9 місяців, і вийшло 25 грудня.

Найпопулярніша версія – церква зупинила свій вибір на цьому дні через два святя, що відзначалися в Римській імперії: Сатурналін (з 16 по 24 грудня) і Народження Сонця (25 грудня). Цей прийом добре вивчений церквою.

Дуже часто християнська релігія заміняла або адаптувала язичницькі свята і культи . Як би то не було, святкування Різдва в середині зими стало мудрим рішенням. Якби не Різдво, люди мучилися б від тривалої, нудною і похмурої зими.

Ви, безумовно, чули і про Різдвяний святвечір.

Це день напередодні Різдва. У цей час необхідно дотримуватися суворого посту – вживати в їжу тільки сочиво – ячмінні й пшеничні зерна, зварені з додаванням меду.

Згідно з традицією, цей піст закінчується тоді, коли на небі з’являється перша вечірня зірка. Основою цієї традиції послужив переказ про появу Віфлеємської зірки, яка і сповістила про народження Ісуса. Церковні і народні звичаї сплітаються у святкуванні Різдва.

Наприклад, дуже популярно колядування (колядки). Діти та молодь в масках і шкурах тварин ходять по домівках, співаючи пісні, і кажучи добрі побажання. За це їм підносять різні подарунки – солодощі, пиріжки, фрукти і т.п.

На Різдво встановлюють вбрані ялинки. Ялина, прикрашена красивими кулями, є символом райського дерева з смачними плодами.

Хоча в Біблії і не говориться, коли саме народився Ісус, головне, щоб він народився і жив у вашому серці.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: