Різновиди кавалерії.

У кожній армії кавалерія складалася звершники двох типів: важкі і легкі кавалеристи.
 

Важка кавалерія була основною ударною силою армії. Важка кавалеріяскладалася з лицарів (латників) у важких обладунках і озброєних важкою зброєю,і коні у них також бронювалися спеціальними обладунками. Коні важкої кавалеріїбули великого розміру і масою досягали до 800 кг. Основною зброєю, якимкористувалися важкі кавалеристи було довгий важкий спис. Головним їхнім завданням був наскок, що б зруйнуватилад противника, внести в його ряди страхі безлад та примусити до втечі. Крім самих лицарів до складу цихвійськ входили зброєносці.

 

Зазвичай лицар мав не менше двох зброєносців. У них так само була свояієрархія: був старший зброєносець, якому підпорядковувалися всі інші. Вобов’язки зброєносця входило: допомогти лицареві одягнути обладунки, стежити закіньми, конвоювати полонених, прикривати свого пана в разі небезпеки, виноситилицаря з поля бою в разі поранення. Зброєносці були таким чином, добренавченими і натренованими військами, могли битися нарівні з лицарями, вмілиповодитися з будь-якою зброєю, і з кіньми.

 

Іноді в важку кавалерію вступали буржуа, які могли собі дозволитипридбати такого коня і амуніцію, що було в той час далеко не кожному по кишені.Але без зброєносців.

 

Поряд з важкою, існувала і легка кавалерія. До її складу зазвичайвходили кінні лучники, арбалетники,мечники. За соціальною структурою це були як правило найманці,воїни-професіонали, або ж частина свитидворян. Легка кавалерія грала допоміжну роль, і не брала участі в лобовій атаці на ладпротивника. По великому рахункуці війська використовували коней тільки для того, що б бути більш мобільними,але самі билися в пішому строю, і кінь у них не був засобом атаки.

 

Кавалерійські війська структурувалися наступним чином.

 

Самої малої одиницею був«спис» (lance), куди входили 3-6 вершника, під керівництвом одного лицаря. 4-8 списів утворювали «ескадрон», підпроводом рицаря, що ніс на своєму списі трикутний прапорець. З’єднанням з декількох стін вершників курував лицарем (bachelor), із прапором з хвостами. Далі слідували ще більші з’єднання «дивізіон» або «баталія», щоскладається вже з декількох тисяч вершників. Цими сполуками керував як правиломонарх, або член монаршої родини, зі своїм власним прапором (штандартом).

 

Такий структурнийподіл кавалерії пов’язано більшою мірою з структурою самої армії, але невикликано тактичними бойовими завданнями. Завжди, основним з’єднанням була«баталія» під прапором свого ватажка.

 

Спис зазвичай споряджав дрібний феодал. Більш багатий феодал мігдозволити собі організувати ескадрон. Кожна структурна одиниця була трохи відособлена, і мала своїх власних фуражирів, майстрів, конюхів, якщо це мігсобі дозволити феодал.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: