Різновиди сиру з цвіллю.

Різновид сиру з цвіллю залежить від виду цієї самої цвілі, а, точніше, «породи» цвілевих грибків, який використовується для виготовлення продукту.

Основні види харчової цвілі, використовуваної в сирній індустрії:

Біла цвіль (вид Penicillium camemberti і Penicillium candidum) – покриває тільки поверхню сиру, не проникаючи всередину продукту. Найвідоміші сорти білого цвілевого сиру – Камамбер і Брі. Ці сири відрізняються надзвичайною м’якістю і високою жирністю, а зверху їх покриває тоненька скоринка з білої плісняви. М’які сири найсмачніше вживати з червоним фруктовим вином або шампанським.

Червона цвіль – дана категорія сирів іменується пікантними через їх різкого яскраво виражений смак і специфічний запах. Червона цвіль по суті є звичайною білою цвіллю, пофарбованої в червоний колір в процесі приготування сиру. Це робиться за допомогою червоних вин, горілки або сидру. Найвідоміші червоні сорти сиру з цвіллю – Ліваро, Камамбер де Нормандія, Мюнстер-Джером.

Блакитна цвіль або благородна цвіль (вид Penicillium roqueforti, Pencillium glaucum) – найпоширеніший вид «сирної» цвілі, який можна знайти на прилавку будь-якого супермаркету. Різновид цвілеві грибки Penicillium roqueforti нешкідлива для здоров’я людини, але високий вміст пеніциліну в ній може негативно позначитися на травленні. Тому сири з блакитною пліснявою слід вживати в помірній кількості. Блакитноцвілеві сири виготовляються з жирного коров’ячого молока, за винятком сорту Рокфор, в основі якого лежить овече молоко.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: