Ротвейлер!

Ця собака ніколи і нікого не залишить байдужим. Завдяки значному зовнішньому вигляду, потужності, силі і грації, допитливому розуму і тямущому характером, а також відданості і любові до свого господаря, ротвейлер завоював мільйони прихильників у всьому світі.

Сьогодні собаки цієї породи впевнено справляються з багатьма обов’язками. Домашній улюбленець, нянька, сторож, пастух, охоронець, перевізник вантажів, поліцейський, рятувальник – це неповний список перевтілень, на які здатний ротвейлер. На жаль, багато розплідників і нікчемні господарі змусили багатьох повірити, що ці великі тварини небезпечні для людей: раз у раз в новинах ми чуємо про те, як ротвейлер напав на господаря або загриз дитину. Така пропаганда змусила боятися, а не любити цих собак. Але насправді ротвейлер – це відображення свого господаря.

Ротвейлер – це сильний і великий атлет, який тільки одним своїм зовнішнім виглядом повинен дати зрозуміти, що з цією собакою не слід жартувати. При рості  56-68 сантиметрів собаки важать 38-59 кілограм. Тіло потужне, грудна клітка широка, масивна голова, широка паща і пронизливі мигдалеподібні очі – в образі ротвейлера поєднуються всі якості справжнього бійця: сила і впевненість, краса та енергійність.

Шерсть у ротвейлера коротка, але жорстка. Завдяки густому підшерстю собака не мерзне навіть при морозах. До речі, якщо собака живе більшу частину життя на вулиці, то до зими у неї відростає дуже густий підшерсток.

Забарвлення у ротвейлера допустимо тільки чорно-підпале: основний фон чорний, а над очима, на морді, на грудях, на кінцівках і під хвостом – руді відмітини.

Характер ротвейлера

Ротвейлер володіє жорстким характером, тому не варто купувати цю породу в якості своєї першої собаки. Собаки цієї породи люблять домінувати над іншими собаками і навіть господарем.

У ротвейлера дуже виражений охоронний інстинкт.  

Собакам цієї породи необхідна систематична дресирування і постійний контакт з господарем.  

З самого раннього віку ротвейлера треба привчити до навколишнього світу: пояснити, що вихованець повинен спокійно реагувати на людей, інших собак, кішок, автомобілі, велосипеди і т.п. Правильно вихований ротвейлер – це найнадійніший і ласкавий друг, а також незамінний охоронець. Невихований ротвейлер – це небезпека, яка може бути чревата для господаря дуже сумними наслідками.  

З дитинства ротвейлер повинен адекватно реагувати на нашийник, повідець і намордник.

Ротвейлер інтелектуал, він може перевіряти свого господаря на міцність.

Собаки цієї породи дуже горді – вони не зможуть стерпіти приниження і образи.  

Представники цієї породи дуже кмітливі.  

Деякі ротвейлери складно піддаються дресируванню, але зовсім не через те, що вони тугодуми, а тому що дуже вперті.

Необхідно довго відпрацьовувати команди, зате, як тільки ваш пес зрозуміє, що ви «міцний горішок» і на вас його впертість не діє, йому доведеться підкоритися, головне – це терпіння.  

Ротвейлер любить, коли з ним рахуються і ставляться до нього з повагою.  

Ротвейлери дуже віддані господареві. Фахівці зазначають, що ці собаки швидко адаптується до життя в родині і переймає всі звички господаря.  

Собаки цієї породи (позначаються гени предків) обожнюють допомагати господареві – вони завжди намагатимуться виконати щось на догоду господареві.  

Ротвейлер готовий миритися з будь-якими стражданнями і обмеженнями, аби бути поруч з тією людиною, яку він щиро любить.  

Ротвейлер визнає і обожнює одного господаря – всіх інших членів його родини він поважає.

Догляд за ротвейлером

Догляд за ротвейлером не так вже й складний. Коротку шерсть необхідно раз на тиждень чистити щіткою (під час линьки цю процедуру треба проводити частіше). Купати – по міру забруднення. Періодично оглядати вуха, очі і зуби, підстригати кігті. Ротвейлера можна утримувати як в квартирі, так і в вольєрі. Правда, на зиму варто побудувати дуже теплу будку або на ніч забирати вихованця в будинок. Годують собак цієї породи або сухим кормом, або натуральною їжею: м’ясом, субпродуктами, кашею, сиром, овочами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: