Розвиток пам’яті у дитини.

Хороший стан пам’яті для дитини вкрай важливо, оскільки це є однією з складових розвитку інтелекту малюка. Спочатку діти вміють лише запам’ятовувати якусь інформацію, потім починають її відтворювати і набагато пізніше – систематизувати. Враховуючи ці чинники, батьки повинні звертати на розвиток пам’яті свого малюка дуже серйозну увагу. В даний час є цілий комплекс ефективних вправ, які можуть дозволити малюкові провести час не тільки із задоволенням, але і з користю.

Основні етапи розвитку пам’яті у дітей дошкільного віку з дорослішанням

1. Від народження до року. У цей період малюк запам’ятовує деякі рухи і вчиться їх відтворювати самостійно. Особливо добре в моменти занять з дитиною повторювати розваги, що супроводжуються рухами рук і ніг. У цей період дуже важлива емоційність.

2. Від 1 року до 2 років. Дитина починає сприймати і розуміти образи. Вона легко розрізняє рідних людей, може навіть показувати їх на фотографіях. В цей період активно розвивається нервова система, що не може не впливати на пам’ять. Малюк починати ходити, пізнавати світ йому стає набагато простіше.

3. Від 2 до 4 років. У малюка активно розвивається і рухова, і образна пам’ять. Він починає мислити логічно. У цей період розвивається мова, що сприяє поліпшенню пам’яті.

4. Від 4 до 6 років. Діти в цей період добре запам’ятовують інформацію і вже активно вчаться її систематизувати. Їм все цікаво, все відкладається в їх пам’яті. Причому цей процес відбувається мимоволі.

У будь-якому віці потрібно розвивати пам’ять дитини, пропонувати їй для цього різноманітні вправи. Але для занять потрібно створити спеціальні умови, які допомагатимуть ефективному розвитку. 

Найкраще проводити такі заняття вранці, адже в цей період запам’ятовування відбувається більш якісно, немає ще особливого навантаження враженнями, які до вечора накопичуються у великій кількості.

Малюка слід зацікавити в занятті, він повинен захопитися вашими вправами. Перетворіть все в гру, в дошкільному віці тільки цей спосіб буде ефективним.

Не забувайте, що в першу чергу ви все це робите для дитини, а не для себе. Дитина не повинна бути втомленою або засмученою. Заняття слід проводити не більше 15 хвилин. А з деякими малюками, особливо раннього віку, змінити вид діяльності доведеться вже через 5 хвилин.

Кілька вправ з розвитку пам’яті дитини дошкільного віку:

1. Знайти предмет. Покладіть перед малюком декілька іграшок. Попросіть його запам’ятати порядок їх розташування. Попросіть дитину закрити очі або вийти з кімнати. В цей момент приберіть іграшку. Коли малюк відкриє очі, нехай згадає, якого предмету не вистачає. Можна іграшки поміняти місцями, а дитині слід відновити їх по порядку;

2. Простукайте на іграшковому барабані або в долоні мелодію. Нехай дитина повторить мотив;

3. Скажіть 3 будь-яких слова, наприклад, «вода», «мама», «паркан». Малюк повинен повторити їх 3 рази. Потім назвіть іншу партію слів, наприклад, «сонце», «квітка», «стіл». Дитина повторює їх також тричі. Потім він повинен назвати перші два слова з початкової партії слів («вода», «мама») і останнє слово з другої групи («стіл»);

4. Вчіть з дитиною напам’ять вірші, скоромовки, прислів’я.

Багато дітей непосидючі і неуважні. Це теж може чинити істотний вплив на процес запам’ятовування інформації. Під час занять враховуйте даний фактор. Чим доросліше стає дитина, тим їй легше запам’ятовувати великий обсяг інформації. Гарна пам’ять допоможе малюкові в школі під час навчання та в подальшому житті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: