Різновиди вентиляційних систем

Мікроклімат в будинку безпосередньо впливає на самопочуття мешканців, їх настрій і здоров’я. Для створення комфортних умов в житлових приміщеннях встановлюються різні кліматичні комплекси, найбільш популярним серед яких є кондиціонери, обігрівачі, зволожувачі та осушувачі повітря. Але дані агрегати можна встановити в будь-який момент, чого не скажеш про найважливішу систему – вентиляційну.

Природна вентиляція

У приватних будинках часто використовується система природного вентилювання. За рахунок різниці температури відпрацьоване повітря піднімається вгору та через спеціальні повітропроводи виводиться на вулицю. Свіже повітря надходить в кімнати через вікна, двері, щілини в отворах і стінах. Широке застосування знайшла така вентиляція в Рівному та інших містах нашої країни.

Головна особливість системи – дешевизна, адже споживачі не вимушені платити за виведення та нагнітання повітря, бо все відбувається природним чином. Однак є й мінуси, а саме повна залежність процесу від погодних умов. Коли йде дощ, в приміщення надходить сире повітря, в спеку просто неможливо залишити вікна відкритими, а в кінці літа мешканці починають страждати від сезонної алергії, оскільки їх кімнати наповнюються пилом з дороги та пилком рослин. Тому можна сміливо стверджувати, що система природного вентилювання не є ефективною. Якою може бути вентиляція в квартирі, ви дізнаєтеся на сайті компанії “Рівне-кондиціонер”. Фірма є офіційним представником всесвітньо відомих виробників кліматичної техніки.

Різновиди вентиляційних систем

Примусова вентиляція

Наявність систем вентиляції та кондиціювання вважається обов’язковим моментом у багатьох країнах СНД. Там, де люди піклуються про своє здоров’я, кліматичними комплексами оснащується будь-яке житлове та офісне приміщення. Існує два типи примусового вентилювання:

  1. Витяжна система, яка забезпечує виведення відпрацьованого повітря на вулицю за допомогою роботи вбудованих вентиляторів. У цьому випадку приплив повітря здійснюється безпосередньо з вулиці через припливні клапани, встановлені в обраних кімнатах (ванні кімнати, кухні, коридори). Удосконалити систему можна за допомогою додаткових рекуператорів і фільтрів глибокого чищення (вугільний, HEPA чи інші).
  2. Припливно-витяжна вентиляція вважається еталоном вентиляційних систем, оскільки є найбільш ефективною, продуктивною та довговічною. Звичайно, її установка обійдеться в рази дорожче, а монтаж комунікацій буде складніше, проте в майбутньому у вас не буде виникати ніяких проблем з її працездатністю. Головною перевагою такого кліматичного комплексу є автономна робота. Вам не доведеться відкривати вікна, стежити за температурою на вулиці чи контролювати роботу вентиляторів, все відбувається автоматично.

Ліквідація відпрацьованого повітря важлива не тільки для житлових кімнат. Даний процес обов’язковий для комор, промислових приміщень і виробничих майданчиків. З забрудненим повітрям повинен виходити запах, пил і випаровування, що виникли в процесі роботи побутових предметів. На складах існують суворі норми рівня вологості, які не завжди виходить підтримувати за допомогою осушувачів або зволожувачів повітря. У комплексі з витяжною системою бажаний показник легко досягається. Важливо розуміти, що кліматичне обладнання повинно монтуватися одночасно з іншими комунікаціями, але ніяк не після капітального ремонту приміщення.

Лідери виробництва вентиляційних систем

Всього в світі зареєстровано кілька сотень компаній, які виробляють кліматичні системи для будинків, офісів і промислових будівель. Виробничі лінії розташовані в Китаї, Росії, Франції, Канаді та інших країнах на всіх континентах. Вкрай складно визначити лідерів, однак статистика говорить сама за себе й до числа найбільш затребуваних відносяться такі бренди: «Vents» (Україна), «Daikin» (Японія), «Ровен» (Росія), «EVG» (Росія), «Aereco» (Франція), «Домвент» (Росія).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 2
  1. NauhaBub

    Red Velvet л €л“њлІЁлІі ‘Milky Way’ Live Video – Our Beloved BoA #4 https://ph.vlipa.lv/video/aWllR0hoeEEzaVZPZUJ3PW5E.html

  2. Владимир

    Хороша стаття. Шукаю фірму яка може встановити хорошу вентиляційну систему в Рівному. Чи можете когось порекомендувати?

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: