Саке – традиційний японський алкоголь.

Саке – традиційний японський алкоголь. Виробництва саке немає ні в одній іншій країні світу, а культура його споживання розвивалася разом з історією Японії. Знаменитий напій не можна віднести до горілки, так як він виробляється без дистиляції. З винами у саке теж мало спільного: замість звичайного процесу бродіння при його дозріванні відбувається цвілева ферментація. І якщо виходити зі звичної класифікації, саке найближче до рисового пива.
 
Смак напою – приємний, з легкою гіркуватістю і, можливо, відтінками яблука і винограду. Кращі саке можуть мати присмак зрілого сиру, соєві або грибні тони. За кольором варіюються від абсолютно прозорого до легкого лимонно зеленого або жовтого бурштину.
 
Виготовленню саке близько 2 тисяч років. Довгі роки його виробляли лише при палаці імператора і вважали божественним напоєм. Пізніше почали варити в сільських громадах. Старовинна технологія була невигадливою: пережований рис випльовували в посудини для бродіння. З відкриттям спеціального виду цвілевих грибів – кодзі, грибки стали використовувати для того, щоб викликати бродіння. З 17 -го століття саке почали випускати для продажу. В даний час є діючі підприємства, яким більше 300 років.
 

ПРИГОТУВАННЯ
 
Саке готують з крупнозернового рису певного сорту, багатого крохмалем. Вода теж повинна бути особливою: мати у своєму складі фосфор, калій, кальцій і магній, але не містити марганець і залізо. Така вода в знаменитих джерелах Фукусіми, Хього, Хіросіми, Тоями та Кіото.
 
Для отримання саке рис спочатку шліфують близько двох-трьох днів. Потім промивають, замочують і пропарюють майже цілу добу. Самий основний етап процесу – «кодзі». До рису додають грибкову культуру і залишають на пару днів в теплоті і вологості. Температура і рівень вологи строго контролюються.
 
Наступний етап – «мото». Сусло, вода, рис і дріжджі за два-чотири тижні перетворюються на алкоголь. Етап «мором» займає ще 4 дні. Близько 30 днів триває бродіння. Після бродіння «мором» ділять на чистий саке і осад. Раніше це робили ручним способом. Рідина видавлювали зі спеціальних мішків, розташованих під вантажем. Твердий залишок використовували для виробництва сетю (японської горілки) і маринування. Знавці саке вважають, що саме такий спосіб дозволяє саке отримати особливий тонкий смак.
 
Молодий алкоголь відстоюють і фільтрують. Щоб смак пом’якшав і напій не втратив своїх властивостей при зберіганні, його нагрівають до 60-65 гр. і витримують деякий час. На заключному етапі саке закупорюють і залишають приблизно на 6 місяців при температурі не вище 20 гр. Перед тим, як розливати саке в пляшки, напої з різних судин змішують, отримуючи більш схожі смаки, характерні для певної марки. Потім алкоголь розбавляють водою до міцності 15-18 гр.
 
Незвичайність японського напою і в способах його вживання. Саке п’ють підігрітим і в той же час, у спеку – охолодженим. Таким чином, температура алкоголю може варіюватися від 5 до 60 гр.С. Вважається, що саке невисокої якості краще пити теплим, так як температура приглушує аромат і смак напою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: