Люди, що сидять на дієтах, детально вивчають склад того чи іншого продукту, а також вміст у них білків, вуглеводів, жирів; його калорійність. І це дієвий метод, адже, підраховуючи калорії, можна себе підтримувати в хорошій формі. Зараз навіть в мережі можна спокійно завантажити подібні додатки.

Що ж таке калорійність? Це певна кількість енергетичних одиниць, які виділяються даним продуктом під час спалювання його в печі лабораторії. Ось тільки організм сам вибирає, скільки взяти з того чи іншого продукту, тому одні їдять все підряд і не товстіють, а інші сидять на воді, немов на дріжджах.

Але не всі знають, що продукти, які мають велику калорійність, мають і великий вміст жирів, а не вуглеводів. До таких можна віднести і всіма улюблені тістечка з кремом, жирне м’ясо або масла.

Найбільша калорійність серед продуктів у соняшникової олії – 900 ккал. Залишається лише порадіти, це не той продукт, який їдять ложками в чистому вигляді. За ним слідує вершкове масло в 750 ккал, а також свинина, ковбаса, майонез, шоколад і горіхи з трохи меншою калорійністю.

Для організму велику небезпеку являють приховані жири. Шкірку з курки можна зняти, жир з вирізки забирається, а прибрати з торта крем – проблематично, адже він ним повністю просякнутий! У тому ж Наполеоні, вагою в 100 г, міститься 550 ккал.

Також варто бути обережним з вживанням яловичини, баранини, сиру, макаронів, цукру, хліба. Всі ці продукти також мають велику калорійність, в межах 300 калорій. Тому при виборі, наприклад, сиру потрібно звертати увагу на відсоток його жирності; чим вище показник, тим жирніше продукт. Деякі сири доходять до показника в 75% – потрійна жирность. З найбільш дієтичних сирів можна виділити Моцареллу, Камамбер і Литовський.

Що стосується продуктів, що володіє помірною жирністю, то це курка, курчата, кролик, ягоди і фрукти, овочі. Чим більше вміст води в продукті, чим менше їх калорійність. Але на цей показник також впливає вміст клітковини. Тому дуже корисно почати обідати саме з овочевого салату. Овочі з легкістю наповнюють ваш шлунок і ви швидко відчуваєте себе ситим.

Серед продуктів з низькою калорійністю можна виділити капусту, кабачки, огірки, редиска, зелень, гарбуз, помідори. Овочі не сприяють збільшенню маси тіла і прискорюють обмін речовин. Тому овочевий салат – це основна страви серед людей, які стежать за своєю фігурою.  

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.