Що стелити на підлогу? Топ 10 покриттів для підлоги вітальні, дитячої і коридору

Кожне покриття для підлоги має свої переваги, тому застосовується тільки для певних приміщень. У нашому огляді ми розглянемо найпопулярніші види підлогових покриттів, включаючи плитку, керамограніт, лінолеум, паркет, дошку, ламінат, ковролін та коркове покриття.

Покриття для прохідних і робочих приміщень

Види покриття для підлоги

До таких приміщень можна віднести вітальню, коридори, кухню та санвузли. В них значно частіше ходять ніж в інших кімнатах, тому вони більше забруднюються. Покриття в цих приміщеннях повинно бути міцне, легко митися, і поглинати мінімум вологи.

1. Плитка для підлоги

Таке покриття витримує високі механічні навантаження, не просідає і не стирається. Міцність та водопоглинання плитки залежить від її пористості. Купуючи плитку для кухні або ванної кімнати, обирайте матеріал з найнижчим показником пористості. Також звертайте увагу на знаки на пакуванні. Нога на чорному тлі означає що плитка для підлоги. Якщо рука – плитка для стін.

Плитка для підлоги

2. Керамограніт

На відміну від звичайної плитки, керамограніт значно менш слизький. Дуже низьке водопоглинання робить його придатним для приміщень з підвищеною вологістю. Однак поверхня підлоги з керамограніту досить холодна, тому бажано під неї монтувати систему «тепла підлога».

3. Лінолеум

Дуже популярне покриття завдяки невисокій ціні, багатству забарвлень і простоті монтажу. В приміщеннях з підвищеною вологістю підійде напівкомерційний лінолеум без основи.

Інтернет-магазин покриттів для підлоги «Підлога»

Покриття підлоги для вітальні

Для підлоги у вітальні на перший план виходять естетичні якості, а вже потім технічні характеристики.

4. Штучний дерев’яний паркет

Штучний паркет – один з найбільш презентабельних і надійних матеріалів для обробки підлоги. Він красивий і натуральний, що є цінним в усі часи. А грамотний монтаж дозволить вам без удаваної скромності величати себе власником практично вічного підлогового покриття. Випускається штучний паркет, в більшості своїй, без обробки лаком – дана ознака є важливим його відмінністю від напівфабрикатів, начебто паркетної дошки або масиву.

Штучний паркет

5. Масивна дошка

Масивна дошка відрізняється від штучного паркету розмірами: ширина – від 60 до 200 мм, довжина – від 600 до 3000 мм.

Підлогове покриття з дошки виготовляється з цінних порід деревини, має спеціальні з’єднання для зручності монтажу, покривається захисними лаками і декорується різними способами. Дошка-масив являє собою цільнооброблений шматок деревини. Виготовляється він за допомогою сучасного деревообробного обладнання. Кожна дощечка після обробки має вивірені габарити, що дозволяє підігнати їх ідеально одну до іншої. Дошки з масиву мають рівну поверхню, чим вони товщі, тим більше можна оновлювати підлогу шліфуванням або циклюванням. Така підлога буде служити багато років.

6. Паркетна дошка

Паркетна дошка – екологічний матеріал, який складається з трьох шарів деревини різних порід. Шари підігнані так, щоб брусок не деформувався з часом. Верхній шар виготовляють з цінних порід, а середній і нижній зі звичайних, зазвичай хвойних. Верхній і нижній шари мають поздовжній напрямок, а середній – поперечний. Завдяки цьому міцність бруска значно збільшується.

Переваги паркетної дошки: екологічність, зносостійкість і довговічність, хороша тепло- і звукоізоляція, прекрасний зовнішній вигляд.

7. Ламінований паркет або ламінат

Ламінат

Ламінат – штучна поверхня підлоги, що складається з декількох шарів. Основою для таких дощок служать спеціально оброблені плити, виконані з ДВП або ДСП. Конструкція ламінату не просто має привабливий зовнішній вигляд, але і має досить великий експлуатаційний термін. Якісні вироби даного типу складаються з чотирьох основних шарів, кожен з яких виконує свою окрему функцію:

  • захисний шар;
  • декоративний шар – виготовлений зі спеціального паперу. (імітує різні породи деревини);
  • міцна плита ДСП або ДВП;
  • шар меламіну (захист від вологи і деформації);

Підлогове покриття для спальні і дитячої кімнати

9. Ковролін

Килимове покриття (ковролін) – рулонний матеріал, що складається з трьох шарів: ворс, основа і спеціальне закріплює полотно. Така структура забезпечує його високу зносостійкість. В якості ворсу використовують як натуральні (вовно), так і штучні матеріали. Ковролін настилають по всій площі кімнати від стіни до стіни і закріплюють плінтусом. Таке покриття як найкраще підходить для спальні або нитячої, адже воно мьяке, приємне на дотик, але разом з тим – довговічне.

Ковролін

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: