Секретні болти і гайки (секретки) на колеса автомобіля!

Крадіжка коліс з автомобілів зародилася на зорі автомобілебудування, і протягом десятиліть колісні злодії доставляють чимало проблем автовласникам. Але в 1960-х роках минулого століття був створений простий, надійний і багато в чому навіть елегантний засіб проти крадіжки коліс – секретні гайки і болти, або секретки, які зараз користуються дуже високим попитом.

Що таке секретки?

Секретки, що виконують ті ж функції, що і штатне кріплення (болти або гайки, які утримують диск на ступиці), запобігають крадіжці, не даючи можливість зловмисникам зняти колеса без спеціального інструменту.

Дуже просто: секретки на колеса використовують той же принцип, що й звичайні замки. У самому простому випадку головки болтів або гайки мають особливу форму, і скрутити їх можна тільки за допомогою спеціального ключа, який повторює форму секретки. Найголовніше, що до одного комплекту секретних болтів або гайок підходить тільки один ключ, і продаються вони обов’язково разом.

Так що порівняння секреток з замками аж ніяк не випадкове: болти тут грають роль замка, а інструмент для роботи з ними – єдиний ключ для цього замку.

Встановлюються секрети по-особливому: по одному болту або гайці на одне колесо. Тобто, всі болти на колесі залишаються штатними, а один замінюється секреткою. У цьому випадку зловмисник відкрутить три болта або гайки, але упреться в секретку, і буде змушений піти з порожніми руками. Ну, або з трьома болтами.

Такі різні секретки

Існує досить-таки велика різноманітність секреток, що відрізняються по виконанню, типом секрету, наявності додаткового захисту і т.д.

Виконання. Існує два види секреток болти і гайки. Секретні болти використовуються, як правило, на європейських автомобілях, а гайки на азіатських і американських. Хоча тут бувають і винятки.

Тип секрету. Саме тип секрету визначає якість, надійність і безпеку секреток. Найпростіші болти або гайки мають не шестигранну, а більш складну форму, що утруднює використання стандартних ключів. Найскладніші секретки круглі і гладкі, а секрет виконаний у вигляді різних канавок, гнізд, пропилів та інших елементів усередині головки (причому нерідко секрет зверху закривається ковпачком, що імітує звичайний шестигранний болт).

Додатковий захист. Мінус простих секреток в тому, що їх можна (якщо вони не втоплені в колодязі диска) відкрутити за допомогою звичайного газового ключа. Найпростіший захист від цього – вільно обертове кільце навколо головки болта або гайки. Кільце не дає можливості ключу підчепити болт, підвищуючи ступінь захисту.

Правильний вибір секреток

Здавалося б, чого тут думати – раз у кожного комплекту секреток свій індивідуальний ключ, то можна просто купити це кріплення, прикрутити ним колеса і користуватися! Однак навіть у виборі секретних болтів є свої особливості.

Наприклад, найменший захист забезпечують секретки із зовнішнім секретом – їх можна досить просто відкрутити за допомогою газового ключа, або особливої «відмички», якою може володіти зловмисник.

А купувати секретні болти або гайки найкраще в іншому регіоні, ідеальний варіант – через інтернет-магазин, розташований в іншому місті. Чому? Просто тому, що «місцеві» злодії вже знають особливості секреток, що продаються у вашому регіоні, і зможуть підібрати під них ключ. Так що покупка, зроблена подалі, підвищує безпеку.

Також необхідно приділяти увагу міцності секреток, вони повинні бути надійніше і міцніше штатних болтів і гайок. Чому? Та просто тому, що зловмисник обов’язково спробує відкрутити секретний болт за допомогою зубила або іншого інструмента, що не дає пощади металу. І нехай краще болт не дасть шансів зубилу.

Але головне правило покупки секреток полягає в тому, щоб вони підходили для Вашого автомобіля. В першу чергу, секретки повинні бути тієї ж довжини, що і штатні болти, інакше не вийде отримати надійного кріплення. І обов’язково зверніть увагу на масу – надто важка секретка розбалансує колесо, що дуже неприємно.

Секретки на колеса: пара слів про недоліки

Всім хороші секретки – і надійні, і міцні, і колеса не дадуть вкрасти. Але є у них і деякі недоліки, які, правда, анітрохи не заважають користуватися цим засобом безпеки.

Головна проблема секретних болтів сам секрет. Незахищені елементи секрету можуть забиватися брудом або деформуватися (тим же зубилом, яке використовував  злодій), і в цьому випадку відкрутити болт за допомогою спеціального ключа буде або дуже складно, або зовсім неможливо. Що робити? Рішення одне – їхати в автосервіс, там такі проблеми вирішують за пару хвилин.

Інша проблема – ключ. У нього є одна тонкість експлуатації: при затягуванні та відкручування секреток до ключа не можна докладати занадто велике зусилля. Прикладіть трохи більше сил – зламаєте ключ або зіпсуєте секрет. З цієї причини ключу не можна «допомагати» важелем (іншим ключем або фомкой) – так інструмент точно зламається, і Вас знову чекає дорога в автосервіс.

А в іншому секретні болти і гайки – це просте, універсальний і зручний засіб захисту коліс автомобіля від крадіжки. Витративши трохи грошей на покупку і часу на установку, Ви вбережете себе від багатьох неприємностей.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 1
  1. Антон

    Перезвоните мне пожалуйста по номеру 8(953)367-35-45 Антон.

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: